Online školský časopis

Nova Vlna

Alexandra Chovancová - bronzová z majstrovstiev sveta, Malajzia - okt. 2011
Karate. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Alexandra Chovancová

13. - 16. októbra sa v Melase /Malajzia/ uskutočnili 7. Majstrovstvá sveta kadetov a juniorov v karate. Na šampionáte sa oficiálne prezentovalo 1032 reprezentantov zo 70 krajín celého sveta. O veľký úspech sa postarala kadetka Alexandra Chovancová /Kachi Nitra/ v kumite -47kg, keď v repasáži v 5. kole jednoznačne zvíťazila 4:0 nad KAZ F. Kesten a získala tak bronzovú medailu.
Ján Borecký obsadil v cvičení kata pekné 7. miesto a rovnako siedmy skončil v kumite aj Illir Kabashi. Matej Homola prehral v prvom kole s bulharským reprezentantom a Lenka Főldesiová v 2. kole deklasovala 8:0 THA Y. Pluksaranum, no v 3. kole prehrala 3:1 s KAZ A. Oleshko...

Eliminations & Repechages Cadet Female (-47, -54 Kg)
-47 kg (female) - 28 štartujúcich Alexandra Chovancová: v 1. kole porazila 2:1 TPE W. Hsu, v 2. kole deklasovala 8:0 UKR Y. Dorofeeva, v 3. kole porazila 4:0 Američanku K. Silverman, v 4. kole - v boji o finále prehrala 0:7 s TUR U. Tokcan. V repasáži v 5. kole jednoznačne zvíťazila 4:0 nad KAZ F. Kesten a získala tak bronzovú medailu. GRATULUJEME!!!

Eliminations & Repechages Cadet Kata Male & Female
kata male - 39 štartujúcich Ján Borecký: 1. kolo FREE, v 2. kole vyhral 5:0 nad SCO J. Szafranek, v 3. kole zvíťazil 3:2 nad ITA F. Ciafrei, v 4. kole prehral 0:5 s JPN T. Kozaki. V repasáži v 5. kole prehral 0:5 s VEN E. Albakian.
Obsadil tak pekné 7. miesto. Gratulujeme!!!

Eliminat&Repech Cadet Male (+70 ) & Female (+54 Kg)
+70 kg (male) - 25 štartujúcich Illir Kabashi: 1. kolo FREE, v 2. kole vyhral 4:0 nad Chortvátom H. Dukič, v 3. kole prehral 1:4 s IRI M. Parviz. V repasáži v 4. kole prehral 1:3 s KSA F. Barahmah. Obsadil tak pekné 7. miesto. GRATULUJEME!

Eliminations & Repechages Junior Female (-59, +59 Kg)
-59 kg (female) - 40 štartujúcich Lenka Foldesiová: 1. kolo FREE, v 2. kole deklasovala 8:0 THA Y. Pluksaranum, v 3. kole prehrala 3:1 s KAZ A. Oleshko.

Eliminations & Repechages Cadet Male (-52, -57 Kg)
-57 kg (male) - 40 štartujúcich Matej Homola: 1. kolo FREE, v 2. kole prehral 1:4 s BUL M. Yordanov

rozhovor z bronzovou Saškou Chovancovou z miesta šampionátu:
Alexandra v prvom rade mi dovoľ Ti v mene celého SZK zablahoželať k obrovskému úspechu na MS. Je to Tvoja prvá medaila zo svetového šampionátu - ako ju vnímaš? Skús popísať čo sa v Tebe "odohráva", na čo myslíš, keď ju držíš v rukách?
Ďakujem. Bola to obrovská radosť

Keď si videla rozlosovanie súperiek - napadlo Vás že "siahnete" na medailu? Ako vnímate jednotlivé zápasy?
Nepoznala som ani jednu zo súperiek, takže moje pocity boli zmiešané. Nevedela som čo od nich môžem čakať, ale napriek tomu som verila vo svoj úspech. V prvom zápase som nastúpila proti reprezentantke z Taipeiu, síce som nebola úplne ešte vo svojej koži, ale aj tak sa mi podarilo vyhrať 2:1. V druhom som nastúpila proti reprezentantke z Ukrajiny, s ktorou sa mi išlo veľmi dobre a vyhrala som 8:0. V tretom som vyhrala nad reprezentantkou z USA
4:0. O postup do finále som prehrala s Turkyňou. O tretie miesto som nastúpila s reprezentantkou z Kazachstanu, zápas sa mi podarilo vyhrať až na vlajky, ale po zdvihnutí vlajok keď som vedela, že medaila je moja bol to neopísateľný pocit.

Aká bola Tvoja príprava na tento šampionát? V čom sa odlišovala od predchádzajúcich?
Táto príprava sa mi zdala veľmi dlhá. Začala sa začiatkom leta.

Aké sú Tvoje najbližšie ciele? Čo sa chystáš urobiť ako prvé po návrate domov?
Postupne sa začnem pripravovať na najbližšie Majstrovstvá Európy v Azerbajdžane.