Stredná športová škola, Slančíkovej 2, 950 50 NitraAugust 12 2020 14:43:30
header
Navigácia
Oznamy
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 28,982
· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

Majstrovstvá Európy kadetov a juniorov v karate, 10.-12.12 – Baku
Karate
V Baku v Azerbajdžane sa konali 39. majstrovstvá Európy kadetov a juniorov v karate.
Na šampionáte sa oficiálne prezentovalo 695 reprezentantov z 39 krajín Európy. V medailovom rebríčku krajín sa Slovensko umiestnili celkovo na 8. mieste s celkovým počtom 8 medailí (1 - 1 – 6). Najúspešnejšou krajinou na šampionáte sa stalo Francúzsko (6 - 4 - 4).

V slovenskej reprezantácii sa predstavili aj naši študenti: Alexandra Chovancová, Ján Borecký, Ilir Kabashi a Michal Garaj.

Najlepšie si počínala Saška Chovancová, ktorá k 3. miestu z MS pridala opäť bronzovú medailu.
GRATULUJEME !!!


Eliminácie & Repasáže kumite kadetky -47 kg
-47 kg (female) - 21 štartujúcich, Alexandra Chovancová: v 1. kole zvíťazila 5:0 na zástavky nad BUL S. Vangelova, v 2. kole porazila 3:0 ENG L. Tutty, v 3. kole prehrala 0:4 s francúzskou reprezentantkou F. Richonnier. V repasáži v 4. kole zvíťazila 9:3 nad domácou AZE A. Malikova a v boji o 3. miesto vyhrala 3:0 nad Švajčiarkou F. Waber a zo šampionátu si tak odnáša bronzovú medailu. GRATULUJEME!!!

Eliminácie & Repasáže kumite juniori -68 kg
-68 kg (male) - 31 štartujúcich, Garaj Michal: v 1. kole vyhral 3:0 nad AUT J. Loacker, v 2. kole prehral 1:2 s Grékom D. Xenos

Eliminácie & Repasáže kumite juniori +76 kg
+76 kg (male) - 25 štartujúcich, Ilir Kabashi: v 1. kole prehral 0:1 s Talianom C. Carrubba

Eliminácie & Repasáže kata kadeti
KATA individual (cadet male) - 21 štartujúcich, Ján Borecký: v 1. kole prehral 2:3 s maďarským reprezentantom S. Koch (Seipai:Seienchin)


Rozhovor s bronzovou Alexandrou Chovancovou:
Alexandra gratulujeme k bronzovému úspechu. Po medaile rovnakého lesku zo svetového šampionátu si z Baku odnášaš taktiež 3. miesto ale z ME. Ako vnímaš tieto dva úspechy. Ktorý bol ťažší? Ktorý si vážiš viac?
Ďakujem. Keď mám pravdu povedať viac si asi vážim medailu z ME, pretože veľa ľudí hovorí, že získať medailu na Európe je oveľa ťažšie lebo je tu viac silných štátov a na MS chodia rôzne malé štáty, ktoré majú slabších pretekárov.

Na ceste za medailou Ťa zastavila „iba" neskoršia majsterka Európy - Francúzska. Čo bola Tvoja slabina na túto favoritku?
Bola to veľmi silná súperka, mala rýchle údery a vždy ma chytala na diaj. Párkrát som si aj myslela, že som na ňu zabodovala ale rozhodcovia si to nemysleli.

Ako si zvládla kolo po kole? Musíš byť silná osobnosť, keď sa vieš aj po neúspechu tak rýchlo skoncentrovať na ďalšie zápasy. V čom vidíš svoju silu?
Prvé kolo som vyhrala na vlajky, ale mala som zlý pocit. Napokon som ale vyhrala aj druhé kolo, ktoré som išla proti Angličanke. Tretie kolo som išla s Francúzskou, voči ktorej som mala rešpekt už pred začiatkom zápasu a to ma pripravilo o finále. Bola som sklamaná ale musela som sa rýchlo spamätať, pretože ma čakali ešte dva zápasy o tretie miesto. Prvé kolo repasáže som išla s domácou pretekárkou a vyhrala som pomerne vysoko 9:3. Ostal mi už len posledný zápas, ktorý som vyhrala nad Švajčiarkou a obsadila som tretie miesto.

Na minuloročných ME si skončila tesne za medailovým stupienkom - na 4. mieste. Na čom si za rok prípravy popracovala najviac?
Počas príprav na tohtoročné ME som sa zúčastnila na mnohých turnajoch, takže som nazbierala veľa nových skúseností. Tiež sme na tréningoch popracovali na úderoch a trochu na aj na kondičke a pohybe.

Pre juniorov a kadetov bola príprava na šampionáty asi najdlhšia za poslednú dobu - v jednom lunárnom roku absolvovať 2x ME a 1x svet je nesmierne namáhavé - hlavne z pohľadu regenerácie a udržania si vrcholovej formy. Ako si to zvládla Ty?
Áno, to teda je pravda, bol to dlhý rok. Voľno sme mali vlastne iba nejaké dva týždne cez letné prázdniny. Nebolo to ľahké, ale tak výsledok stojí za to.

Aké sú Tvoje „tajné" zbrane na úspech?
Nič špeciálne- hlavne veľa trénovať a chcieť. Treba bojovať srdcom ako hovorí môj kauč.

ME sú pre nás Európanov v podstate „netradičnej" krajine. Ako vnímaš Azerbajdžan, resp. Baku ako dejisko šampionátu?
Kým tu nemali byť ME tak som o tejto krajine toho ani veľa nevedela ale keď sme sem prišli celkom sa mi tu zapáčilo síce sme toho moc veľa nevideli lebo je tu zlé počasie ale sú tu veľmi príjemní ľudia a hotel máme veľmi pekný. Veľa sme toho nevideli lebo je tu zlé počasie, stále fúka vietor a je tu veľa snehu. Ale ľudia sú tu celkom milí a priateľskí.

Čo Ťa čaká po návrate domov?
V prvom rade asi chvíľu oddych, pretože od minuloročných ME sme mali veľa súťaží a voľno som mala asi dva týždne. No a potom začne škola, kamaráti a iné veci, ktoré som teraz trochu nestíhala.

Čo Ti najviac utkvie z ME - na čo nikdy nezabudneš?
Hlavne tá radosť keď už som vedela že som tretia, ako sa tešili tréneri a aj rodičia keď som zavolala domov.

Kto alebo čo stálo za Tvojim úspechom...
Za mojím úspechom vďačím hlavne trénerke Monike Višňovskej, ktorej veľmi ďakujem za to že som mnou trénovala tak dlhý čas a že to so mnou vydržala a tiež ďakujem rodičom a kamarátom, ktorý ma podporujú. Veľmi mi pomohli aj reprezentační tréneri, hlavne môj kauč Peťo Macko.

Ďakujeme za rozhovor a ešte raz gratulujeme k obrovskému úspechu!!!

zdroj: www.karate.sk


· sgnr dňa februr 12 2012 · V Karate · 2 Komentárov · Vytlačiť
Komentáre
#1 | keith dňa jl 24 2012 05:51:39
cheap dresses under 50 cheap dresses under 50 you would not be caught lifeless inside a bridesmaid's robe after the reception was more than, It's possible you'll conclude up rather astonished just simply how much stylishness it is possible to get for the fairly smaller financial commitment, Gown wedding dresses wedding dresses . www.dressmore.co.uk/images/thumbnails/new/00667a-1.jpg . . It's possible you'll conclusion up fairly astonished just just how much stylishness you'll be able to get for the somewhat modest investment decision. How could you have tasteful attire instead of go broke about them, Inexpensive. Since he is lastly asked you to marry him prom dresses under 100 prom dresses under 100 halter neck summer dresses halter neck summer dresses . retailer. right after obtaining dressed every one of the females with the marriage ceremony get together. Wherever Is often a Promenade Gown Shop? formal prom dresses formal prom dresses . and never during the the very least little bit frumpy sexy dresses sexy dresses . , Promenade. discount bridesmaid dresses discount bridesmaid dresses In the event you take a look at their labels you can expect to
#2 | toneypan dňa februr 25 2013 10:32:00
There are literally thousands of sellers on the internet screaming about their collection of

replica Handbags uk.Despite all these sites advertising

replica handbags, no one can give a definitive opinion on which sites carry the best replica handbags.Maybe your

friends have bought replica handbags from the net.Some of the

people who have bought Prada handbags have praised the quality, the

handwork and even the zippers and logos, which seem perfect.So reading the blogs and other

louis vuitton handbags forums is a good way of identifying the

good sellers.Many manufacturers are detailed carefully in
Replica watches.Thanks to these replica Breitling watches.even

people who are not financially well off can now afford to wear this leading brand. The prices of these

Breitling Replica watches are down to the

earth.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Elektronická žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

23/09/2013 17:27
Dobrý deň, komunikácia funguje aj tento rok, len je to tam trošku pomenené ... ale určite sa dá prihlasovať aj odhlasovať zo stravy cez elek. žiac. kn.

18/09/2013 17:38
Pekný deň, kedy budú môcť žiaci znovu komunikovať so školskou jedálňou prostredníctvom elektronickej žiackej knižky ako minulý rok? Ten systém odhlasovania a prihlasovania na stravu bol super.

04/09/2013 11:12
treba dať žiadosť na vedenie školy o zmene športu

03/09/2013 13:56
takže môžem zmeniť šport durhý krát?

31/08/2013 19:31
To záleží od športu a ide o príspevky do školského športového klubu.