Stredná športová škola, Slančíkovej 2, 950 50 NitraFebrur 27 2020 04:46:56
header
Navigácia
Oznamy
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 28,982
· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

Majstrovstvá sveta juniorov - box, december 2012
BoxDo Prahy zamierila v nedeľu 25.11. reprezentácia mládeže v boxe, odkiaľ odleteli na MAJSTROVSTVÁ SVETA do arménskeho Jerevanu. Nechýbajú ani naši študenti Roman Formánek 52kg, Michal Zátorský 60kg a Jozef Sirotek 75kg. Na MS sa zúčastnilo 367 boxerov zo 68 krajín.

Los našim pästiarom určil nasledovných súperov:
52kg - 40 boxerov, Roman Formánek boxoval v nedeľu 2.12., jeho súper bol Ind Dheeraj. Roman neuspel v zápase proti súperovi z Indie. Prvé kolo skončilo 2:1 pre Inda, ktorý bol takmer o hlavu vyšší a boxoval z dištancu s veľkým množstvom úderov. Druhé kolo malo podobný priebeh, no náš boxer začal lepšie skracovať vzdialenosť a presnejšie triafať. Či už my tréneri, alebo naša výprava v hľadisku sme čakali po 2.kole tesné skóre skôr v prospech nášho boxera, no bodový stav 12:3!!! pre Inda nás riadne šokoval. Doteraz vôbec nechápem, ako mohol počítačový systém prísť k tomuto skóre. 3.kolo tak už vlastne nebolo o čo boxovať, náš boxer bojoval až do konca, ale súper uvoľnený z priaznivého skóre bol už ťažko dostihnuteľným cieľom. Ind bol 3.kolo výborný a vďaka nemu vyhral zaslúžene, no celkové skóre 20:5 je výsmechom tohto zápasu...

75kg – 35 boxerov, Jozef Sirotek boxoval o potup do 16-ky v sobotu 1.12., jeho súperom bol Loran Batti zo Švédska a prehral 11:14 na body. Dodovi zápas nevyšiel, súper boxoval nečisto, často skláňal hlavu a držal, no náš boxer si s tým nevedel poradiť. Napriek veľkej bojovnosti mu chýbala presnosť.

60kg – 45 boxerov, Michal Zátorský boxoval v nedeľu 2.12., jeho súper v boji o postup do 16-ky bol víťaz zápasu Uzbekistan – Alžírsko.

2.12.2012
Michal zdolal kvalitného súpera Elnura Abduraimova z Uzbekinstanu 14:7 na body. Náš boxer v ťažkom zápase udržal sústredenosť počas celého zápasu, po 2.kole viedol o 3 body a v poslednom niekoľkými výbornými kontrami rozhodol o svojom víťazstve. V zajtrajšom večernom zápase o postup do štvrťfinále ho čaká súper Eumir Marcial z Filipín, ktorý doteraz vyradil boxera Kazachstanu a Čínskeho Taipei.

3.12.2012
Na MS mládeže v Jerevane postúpil náš študent Michal Zátorský (60kg) už do osmičky najlepších, keď v dnešnom zápase zdolal majstra sveta juniorov z roku 2011 Filipínca Eumira Marciana 11:7 na body. Sebavedomý Filipínčan si chcel od úvodu vynútiť rešpekt a začal s našim boxerom bojovať na blízku a strednú vzdialenosť, no tam bol náš boxer trpezlivejší a dokázal toho viac vymyslieť, čím sa dostal po 1.kole do vedenia 4:2. Druhé kolo boxoval náš boxer takticky, nepúšťal sa do zbytočných výmien a udržal vedenie o 2 body (6:4). Posledné kolo výborným pohybom na nohách eliminoval súperovu snahu a nakoniec v závere ešte vystupňoval tempo a poistil svoje víťazstvo niekoľkými presnými údermi.

4.12.2012
V zápase o medailu na MS mládeže v Arménsku odviedol náš boxer Michal Zátorský maximum, no maličkosti hrali proti nemu. V súboji s výborným Venezuelčanom Torresom vyhral 1.kolo u všetkých rozhodcov, no počítačový bodovací systém spriemeroval skóre na 2:2. Druhé kolo bolo zlomové. Najprv začal ringový rozhodca upozorňovať nášho boxera, aby neboxoval v dvojitom kryte ! Potom pri jednej akcii vyšiel súperovi čistý úder, po ktorom ringový rozhodca nášho boxera úplne zbytočne počítal, no v tomto momente sa zlomil zápas, ktorý bol aj naďalej veľmi vyrovnaný, no rozhodcovia akoby si už vybrali boxera, ktorému budú stískať body... Po 2.kole Michal prehrával o 5 bodov. V poslednom kole vydal Michal maximum, čistým úderom chytil súpera na spodok, Venezuelčan začal simulovať úder pod pás a ringový rozhodca tak po jeho odpočítaní napomenul verejne nášho boxera, čím mu strhol ďalšie 2 body. Ani ja, ani samotný Michal, ani nikto z našej či českej výpravy v hľadisku nevidel, že by bol úder pod pás... Michal bol posledné kolo jasne lepší, znovu ho bodovo neprehral u žiadneho rozhodcu, no vďaka napomínaniu aj toto kolo vyšlo lepšie pre Venezuelčana, ktorý tak celkovo vyhral 14:7. Súper bol veľmi kvalitný, no vôbec nemám pocit, že by náš boxer rozdal menej čistých bodovateľných úderov ako on.

slovenská výprava v Jerevane ...
· sgnr dňa december 02 2012 · V Box · 0 Komentárov · Vytlačiť
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Elektronická žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

23/09/2013 17:27
Dobrý deň, komunikácia funguje aj tento rok, len je to tam trošku pomenené ... ale určite sa dá prihlasovať aj odhlasovať zo stravy cez elek. žiac. kn.

18/09/2013 17:38
Pekný deň, kedy budú môcť žiaci znovu komunikovať so školskou jedálňou prostredníctvom elektronickej žiackej knižky ako minulý rok? Ten systém odhlasovania a prihlasovania na stravu bol super.

04/09/2013 11:12
treba dať žiadosť na vedenie školy o zmene športu

03/09/2013 13:56
takže môžem zmeniť šport durhý krát?

31/08/2013 19:31
To záleží od športu a ide o príspevky do školského športového klubu.