· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

Špalek a Vestenický na majstrovstvách sveta vo futbale U 17, október 2013
FutbalSlovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov sa zúčastnila na turnaji MS premiérovo. Účasť si zabezpečila tretím miestom na tohtoročnom EURO 2013 na Slovensku. Zverenci trénera Ladislava Pecka boli aktérmi otváracieho zápasu šampionátu (17.10.2013) v zápase proti Brazílii. Ďalšími súpermi nášho tímu v A-skupine boli Honduras a domáce Spojené arabské emiráty.

Medzi reprezentantov SR sa zaradili aj naši dvaja študenti: Nikolas Špalek a Tomáš Vestenický.

Slovensko - Honduras
Slovenský útočník sa pokúšal gólovo presadiť v reprezentačnom drese od 12. marca 2013, kedy naposledy skóroval v prvom polčase zápasu proti Maďarsku a rozhodol o celkovom víťazstve Slovákov 1:0. Od tej doby sa strelecky trápil, nedokázal sa presadiť na domácom európskom šampionáte ani počas prípravy na turnaji vo Švédsku. Tomáš Vestenický si góly akoby pošetril na zápas s Hondurasom, kedy skóroval hneď dvakrát. Napriek tomu Slováci o víťazstvo prišli v nadstavenom čase po štandardnej situácii.

Výsledky zápasov:
Brazília – Slovensko ... 6:1
Slovensko - Honduras ... 2:2
Slovensko - Spojené arabské emiráty ... 2:0
osemfinále: Uruguaj - Slovensko ... 4:2 / gól - Tomáš Vestenický/

Po zápase Slovensko - Spojené arabské emiráty:
"Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas, aj keď sme mali od polčasu vylúčeného hráča, ale hrali sme tímovo, kolektívne, a to rozhodlo, že sme vyhrali tento zápas," povedal po návrate na hotel autor dvoch gólov Tomáš Vestenický. "Dúfam, že budú postupové. Som rád, že som gólmi pomohol mužstvu," prezradil útočník FC Nitra, ktorý po zápase dostal od spoluhráčov "sprchu" ľadovou vodou.
V zápase sa veľmi dobre ukázal Nikolas Špalek, ktorý viackrát zamotal súperovi hlavu, obral ho o loptu alebo ju naopak pred troma hráčmi súpera ubránil. "Od začiatku sme zápas mali v rukách, dali sme gól na 1:0, no pred polčasom nám vylúčili Kuba Griča, čo bolo dosť zlé, lebo už dochádzali sily," povedal po zápase stredopoliar N. Špalek. "Teším sa, že Tomáš (pozn. Vestenický) vedel dať ten druhý poisťovací gól, čo nám veľmi pomohlo. Upokojili sme sa a vedeli sme to dohrať," dodal k priebehu stretnutia.