Stredná športová škola, Slančíkovej 2, 950 50 NitraFebrur 28 2020 17:02:20
header
Navigácia
Oznamy
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 28,982
· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

Zuzana Písečná - najviac bodujúca hráčka, november 2014
Volejbal"Sama som prekvapená, neviem, čo ma tak nakoplo,” zachichotala sa Zuzana Písečná. Univerzálka COP Nitra je v polovici základnej časti extraligy volejbalistiek so 137 bodmi najviac bodujúca hráčka najvyššej domácej súťaže. Štatistiku počas zápasov v hlave nenosí, avšak práve čísla ju však dostali do povedomia extraligovej verejnosti - priemer 4,03 bodu na set a vedúca pozícia aj v rebríčku útočiacich hráčok (111 bodov).

"Prvý raz som začala vnímať aktuálne poradie, keď som bola štvrtá. Pochopiteľne, prvá priečka ma veľmi teší, ale nič to nemení na fakte, že robím všetko pre tím. Rozhodne nemám pocit, že by bola celá hra nášho družstva postavená len na mne,” zdôraznila sedemnásťročná Písečná...

K volejbalu ju doviedol otec. "Sám hrával, ale musel prestať pre problémy s ramenom. Od malička ma vodil do haly, pozerali sme zápasy v televízii. Od tretej triedy na základnej škole som začala chodiť na tréningy aj ja. Iné športy ma vôbec nelákali, volejbal mi sadol,” poznamenala rodáčka zo Studienky. Prišli prvé žiacke úspechy a neskôr aj ponuka na štúdium na nitrianskom gymnáziu, ktoré pod záštitou Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) združuje talentovanú mládež v Centre olympijskej prípravy.

"Sme skvelý kolektív, to nás ženie vpred,” vyznala sa 187-centimetrová univerzálka, ktorej sa so spoluháčkami v tejto sezóne podarilo potrápiť bratislavskú Paneurópu (2:3), zdolať Senicu (3:0), UKF Nitra (3:2) aj Prešov (3:1). "Najmä v stretnutí proti mestkým rivalkám z UKF sa prejavila vnútorná sila celého družstva. Samozrejme, boli sme dobre takticky pripravené, ale veľmi nám pomáha aj hudba. Pred každým zápasom si v šatni ,hráme na želanie’, celé to má na starosti kapitánka Lenka Budáčová. Prevláda elektro a rýchle motivačné rytmy,” vysvetlila volejbalistka aktuálne siedmeho tímu extraligy.

V tomto ročníku najvyššej slovenskej súťaže nemá veľké oči. "Náš cieľ je zvíťaziť v čo najväčšom počte zápasov. Zároveň si uvedomujeme, že pre COP je dôležitá juniorka. Myslím si však, že máme väčšiu šancu na úspech než po minulé sezóny. Budeme vďačné za každý tabuľkový pocit smerom na vyššie priečky. Naša snaha je rozlúčiť sa s maturantkami výsledkom, na ktorý budú ešte dlho spomínať."

Sama sa najistejšie cíti na ihrisku v pozícii smečiarky. Len keby… "…Keby to nezahŕňalo aj príjem… Najlepšie sa mi smečuje z hlavného kolíka. Len to znamená, že musím aj prihrávať. S trénerom sme to párkrát skúšali, no napokon sme našli schodnejšiu cestu cez univerzálny post. Na prihrávke samozrejme pracujem, len ono to nie je také jednoduché,” zachichotala sa Písečná.

V sne, ktorý by si chcela pod vysokými sieťami naplniť, má jasno. „Chcela by som hrať v zahraničí, Taliansko alebo Turecko by bolo asi príliš odvážne vôbec vysloviť. Akékoľvek kvalitné družstvo napríklad Česku, ktoré by ma posunulo bližšie smerom do reprezentácie, by bol veľký krok vpred,” uzavrela Písečná.


ROJKO O PÍSEČNEJ:


TAKTO SI PREDSTAVUJEM PRODUKT COP
"O Zuzke viem, už minulú sezónu som ju sledoval a hovoril krátko o možnostiach aj s otcom a trénermi. V pláne pre novú sezónu je pomaly ju zapracovať do ženského reprezentačného družstva. Treba však pracovať trpezlivo a citlivo. Medzinárodný volejbal si vyžaduje aj mentálnu a silovú prípravu, ako aj osobnostný progres. Určite je veľmi zaujímavá, ale čaká ju veľké množstvo práce. Takto by som si predstavoval produkt Centra olympijskej prípravy na inom poste ako blokárskom. Pozorne ju sledujem a budem mať dosť informácií v nasledujúcich mesiacoch,” povedal reprezentačný tréner volejbalistiek Marek Rojko.

TRÉNER VLK O PÍSEČNEJ:


POPRACOVAŤ NA RAZANCII ÚDERU
"Zuzka je talent s dobrými volejbalovými parametrami. Je typ hráčky, ktorý chce v tréningu pracovať a ísť si tvrdo za svojim cieľom. Za rok, čo som pri tíme, vyrástla na lídra družstva, no ešte ju čaká veľa práce,” prízvukoval Jaroslav Vlk, tréner Centra olympijskej prípravy Nitra. „V prvom rade musí popracovať na sile a razancii, aby sa mohla porovnávať s hráčkami európskeho štandardu. Nebráni sa posilňovni, čo je dobré. Ak ešte vylepší techniku, aby ju nelimitovala v údere, vyspeje takticky a bude postupne naberať skúsenosti v ťažkých zápasoch proti starším hráčkam, môže to dotiahnuť ďaleko,” doplnil Vlk.

KTO JE ZUZANA PÍSEČNÁ

NARODENÁ: 28. mája 1997 v Malackách
VÝŠKA: 187 cm
POST: univerzálka
KLUBY: Studienka (1. miesto Midimax 2011), COP Nitra (1. miesto v súťaži stredných škôl 2014)

Zdroj: Denník Šport, Lucia Ježíková

· sgnr dňa november 15 2014 · V Volejbal · 0 Komentárov · Vytlačiť
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Elektronická žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

23/09/2013 17:27
Dobrý deň, komunikácia funguje aj tento rok, len je to tam trošku pomenené ... ale určite sa dá prihlasovať aj odhlasovať zo stravy cez elek. žiac. kn.

18/09/2013 17:38
Pekný deň, kedy budú môcť žiaci znovu komunikovať so školskou jedálňou prostredníctvom elektronickej žiackej knižky ako minulý rok? Ten systém odhlasovania a prihlasovania na stravu bol super.

04/09/2013 11:12
treba dať žiadosť na vedenie školy o zmene športu

03/09/2013 13:56
takže môžem zmeniť šport durhý krát?

31/08/2013 19:31
To záleží od športu a ide o príspevky do školského športového klubu.