Stredná športová škola, Slančíkovej 2, 950 50 NitraJanur 18 2020 11:16:50
header
Navigácia
Oznamy
Kto je Online
· Hostí Online: 3

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 28,982
· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

19th World Karate Championships - Tokyo 2008
Karate19th World Karate Championships - Tokyo 2008


Na majstrovstvá sveta v karate seniorov odleteli do japonského Tokia Viktor Viskup a Filip Prešinský (absolvent) spolu s trénerom Klaudiom Farmadínom.


BLESKOVÉ SPRÁVY Z VÝJAZDU REPREZENTÁCIE SZK:


16.11. 2008

Na Majstrovstvách sveta sa oficiálne prezentovalo 97 krajín a 888 reprezentantov (595 mužov a 293 žien). Vďaka jedinej bronzovej medaile Evy Medveďovej - Tulejovej sa Slovensko umiestnilo na 24. mieste.

VÝSLEDKY NAŠICH:


Eliminácie KUMITE muži -70 kg
Viktor Viskup - 1. kolo: voľné, v 2. kole prehral s reprezentantom Senegalu A. Sene na zastávky za stavu 0:0.

Eliminácie KUMITE muži -75 kg
Klaudio Farmadin - 1. kolo: voľné, v 2. kole prehral s Iráncom J. Modamivishkaei 0:1.

Eliminácie KUMITE muži +80 kg
Filip Prešinský - v 1. kole prehral s reprezentantom Rakúska J. Mayer 0:3.

12.11.2008


Výpravu Slovenského zväzu karate dnes v poobedných hodinách prijal Veľvyslanec SR v Japonsku, pán Peter Vršanský, zástupca veľvyslanca Dušan Psota, konzulka pani Gabriela Mrugová a obchodný zástupca Vladimir Urmanič. Priamo na ambasáde v Tokyu nás pohostili pravými nefalšovanými domácimi pagáčmi :)) Pán veľvyslanec nás privítal okrem veľmi milého a srdečného príhovoru aj hrou na fujare - dokonalej! Bez akýchkoľvek zábran nám odpovedal na všetky naše zvedavé otázky o Japonsku, ich kultúre a zvyklostiach. Naozaj nezabudnuteľný zážitok. Bolo úžasné citiť sa v tejto metropole aspon chvíľu ako doma :) A tešíme sa na stretnutie v Budokane - všetci nás tam zajtra prídu pozrieť a podporiť! Dnes bola na programe aj prezentácia účastníkov MS v HQ a druhý oficiálny tréning. Predbežné odhady hovoria o 104 zúčastnených krajín sveta a viac ako 900 reprezentantov. Rozlosovanie kategórií predpokadáme vo večerných hodinách. Prezident SZK Daniel Líška sa zúčastnil na kongrese WKF.


10.11.2008

O 11.00 hod pre nás prišiel autobus na letisko. Navážili sme všetci - dokonca aj Rasťo Mráz, ktorý kúpil minimálne 25 shishov (ochranné jing-jangové levy). Japoncom zjavne nevadila naša 5 až 10 kilová nadváha batožiny :) Po dvoch hodinách letu sme pristáli v metropole Japonska - v Tokyu. Privítali nás dve usmiate Japonky a 12 stupňová zima :( Do olympijskej dediny sme dorazili okolo 5-tej, čo bolo naše jediné šťastie. Totálne nezorganizovaní Japonci mali všade úplny chaos. Výpravy z iných krajín, ktoré sa chceli ubytovať vo Viilage, museli od rána čakať na kľúče od izieb. Nás toto čakanie našťastie minulo. Vyfasovali sme plachty, obliečky a išli na izby - na jednotky so spoločnými toaletami a sprchami na celú chodbu.


8.11.2008

Predposledný deň na Okinawe. Ráno sme opäť začali tréningom v Budokane - tentokrát sme v dojo boli úplne sami. Dnes bol pre väčšinu krízový deň - nejako nám "nešlo" - asi to bude tou aklimatizáciou a tak zostávame na hoteli, alebo odpočívame na pláži...nakupovanie sme odložili na večerné hodiny :)))


7.11.2008

Od dnes nabiehame na súťažný režim - skoršie raňajky, ranný tréning...o 9.00 sme boli uz v Budokane a trénovali. Spoločnosť nám tentokrát nerobilo Kendo, ale cvičenci Aikida :) Kumite tréning dnes viedol Rasťo Mráz (včera Jožko Poliak), tréning katistov mal na strarosti tréner Baďura. Poobedný čas bol opäť individuálnou záležitosťou - tréneri sa vybrali k moru na pláž a reprezentácia sa roztrúsila po meste. Niektorí nakupovali, niektorí oddychovali, iní si prezerali záhrady...


6.11.2008

Od dnes máme každý deň zabezpečené tréningy v najznámejšej tréningovej hale pre bojove umenia na Okinawe - v Budokane. Kedže je tu neuveriteľne teplo, tréningy sú naozaj náročné. V dojo sme sa dnes delili o priestor aj s majstrom bojového umenia Kendo a jeho žiakmi - proste zážitok. Poobedný program výpravy bol individuálny - nakupovanie, výlet na pláž a do čínskej záhrady a opäť nakupovanie...


5.11.2008


O 9.00 sme vyrazili na celodenný výlet do svetoznámeho Akvária - Churaumi na severe ostrova Okinawa. Cestou sem sa zastavili v replike tradičnej dedinky - Ryukyu-Mura, kde sme spoznali aspoň kúsok z tradícií života a kultúry na tomto ostrove. V najväčšom akváriu na svete sme naopak videli podmorský život...zažili sme delfínovú šou a cestou späť si poniektorí zaplávali aj v mori.


4.11.2008

Dnes sme absolvovali výlet na starobilý hrad SHURIJO a pozreli si kráľovské záhrady SHIKINAEN. Obidve pamätihodnosti sú označované ako svetové dedičstvo. viezli sme sa miestnou "nadzemkou", ale aj mestskou dopravou - autobusom. Zatiaľ sa všade dohovoríme - i keď viac prevláda viac reč tela ako angličtina.


3.11.2008

Výprava doletela na Okinawu 10:55 miestneho času. Všetci sú v poriadku a zdraví Momentálne tu prší, ale dúfame, že sa to do zajtra zmení! Je tu časový posun +8 hodín oproti nášmu času, takže my sa už chystáme odpočívať...Dobrú noc.
zdroj:www.karate.sk
· sgnr dňa november 05 2008 · V Karate · 0 Komentárov · Vytlačiť
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Elektronická žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

23/09/2013 17:27
Dobrý deň, komunikácia funguje aj tento rok, len je to tam trošku pomenené ... ale určite sa dá prihlasovať aj odhlasovať zo stravy cez elek. žiac. kn.

18/09/2013 17:38
Pekný deň, kedy budú môcť žiaci znovu komunikovať so školskou jedálňou prostredníctvom elektronickej žiackej knižky ako minulý rok? Ten systém odhlasovania a prihlasovania na stravu bol super.

04/09/2013 11:12
treba dať žiadosť na vedenie školy o zmene športu

03/09/2013 13:56
takže môžem zmeniť šport durhý krát?

31/08/2013 19:31
To záleží od športu a ide o príspevky do školského športového klubu.