· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

Majstrovstvá Slovenska juniorov v atletike, jún 2018
AtletikaV Dubnici nad Váhom sa uskutočnili M SR juniorov, kde majstrovský titul získala Emma Zapletalová na 200m. Bola to jej posledná súťaž pred odchodom na majstrovstvá sveta juniorov. Ďalšie tituly pridal Sebastián Kačina v behu na 800m aj 3000m pr. a štafeta 4x100m: Peter Rigo, Sebastián Kačina a Richard Brath. Strieborné medaily priviezla štafeta 4x400m - Alexandra Čechová, Nina Húsková a Natália Lehocká. Tretie miesto získal Maroš Varga v behu na 110m pr., Samuel Čukan na 3000m pr., Richard Brath v trojskoku a štafeta 4x100m- Nina Húsková, Natália Holešová a Simona Lukáčová, 4x40m - Peter Rigo, Kristián Šimune a Sebastián Kačina.
· sgnr dňa jl 03 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Tri tituly pre Viktóriu Forster na M SR doratu, jún 2018
Atletika23.-24. júna sa uskutočnili v Banskej Bystrici majstrovstvá SR dorastu v atletike. Najúspešnejšou atlétkou sa stala Viktória Forster ziskom troch titulov - 100m, 200m, 4x100 spolu s Natáliou Holešovou, Ninou Húskovou. Zlato získala aj švédska štafeta s členkami z našej školy: Veronika Luptáková a Nina Húsková. Chlapci vybojovali strieborné medaily tiež v štafete 4x100m: Jakub Laktiš, Tomáš Kutruc a Kristián Šimune, ktorý taktiež získal druhé miesto v behu na 400m pr. Lenka Kovačovicová obsadila druhé miesto v behu na 200m, ktorá spolu s Viktóriou Forster sa predstavia aj na ME v Maďarsku prvý júlový týždeň.
· sgnr dňa jn 25 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Emma Zapletalová prekonala slovenský rekord, jún 2018
AtletikaNa medzištátnom stretnutí juniorov vo Vyškove vyhrala Emma Zapletalová beh na 400 m prek. časom 57,95 s, keď súperky za sebou zanechala o viac ako 2,5 sekundy. Týmto časom zároveň prekonala slovenský juniorský rekord, ktorý držala Michaela Pešková, a tiež splnila limit na tohtoročné majstrovstvá Európy dospelých. Emma sa v lete určite zúčastní majstrovstiev sveta juniorov vo fínskom Tampere (10.-15. júla). Limity splnila na „čistej“ štvorstovke, ako aj na 400 m prek.
· sgnr dňa jn 16 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Tomáš Kósa pocestuje na Olympijské hry mládeže, jún 2018
KarateBANSKÁ BYSTRICA – (VŠC DUKLA) – Tomáš Kósa sa ako prvý karatista v histórii Slovenska kvalifikoval na Olympijské hry mládeže 2018 v Argentíne. Svetová federácia WKF zverejnila oficiálny ranking začiatkom júna, v ktorom sa podľa postupového kľúča mali kvalifikovať dvaja pretekári s najvyšším počtom rankingových bodov. Na mládežnícke olympijské hry sa spojili váhové kategórie -76 a +76, ktoré vytvorili novú kategóriu +68kg, pričom v prvej etape kvalifikácie si mal zabezpečiť postup iba ten najlepší športovec z každej katógórie. Tomášovi, ktorý je zverencom trénera Klaudia Farmadína, účasť na týchto olympijských hrách zabezpečila strieborná medaila z Majstrovstiev Európy a strieborná medaila z pretekov Svteového pohára v Umagu. Olympijské hry mládeže, na ktorých bude v karate po prvýkrát bojovať aj Slovák, sa uskutočnia 6. – 18.10. 2018 v Buenos Aires.
· sgnr dňa jn 12 2018 · V Karate · 0 Komentárov · Vytlačiť
Medzištátne stretnutie dorastu, jún 2018
Atletika9. júna sa uskutočnilo medzištátne stretnutie dorastu SLO-HUN-SVK-CZE v slovinskom Ptuji. Slovensko reprezentovali najlepší atléti tejto vekovej kategórii. Z našej školy sa predstavila Lenka Kovačovicová (2x2. miesto-100m a štafeta), Viktória Forster (2. miesto-štafeta), Kristián Šimune a Natália Holešová. Z klubu ŠK ŠOG Slovensko reprezentovali aj Barbora Broďániová a Andrea Švecová.
· sgnr dňa jn 10 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Školské majstrovstvá sveta vo volejbale, jún 2018
Volejbal2.-10. júna sa uskutočnili v Českej republike majstrovstvá sveta stredných škôl ISF vo volejbale.

Naše dievčatá obsadili krásne 8. miesto.

GRATULUJEME
· sgnr dňa jn 10 2018 · V Volejbal · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Športový deň pre deti v Nitre, jún 2018
· sgnr dňa jn 01 2018 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Tijana Feketeová - majsterka SR, máj 2018
PlávaniePočas uplynulého víkendu (26.-27.5. 2018) sa naši plavci zúčastnili M-SR juniorov v Žiline- Alex Karkuš, Šimon Gabalec, Damian Vlasaty, Stanka Sivičeková, Emma Polerecká a Tija Feketeova. Plavci potvrdili stúpajúcu tendenciu výkonnosti, keď sa im podarilo vyplávať 8 finálových umiestnení, pričom najviac sa darilo Tijane Feketeovej, ktorá v disciplíne 50 m motýlik získala titul majsterky Slovenska. Medaila tesne ušla Alexovi Karkušovi, ktorý v disciplíne 50 m motýlik obsadil 4. miesto so stratou 0,10 s na tretie miesto...
· sgnr dňa mj 28 2018 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Medzioblastné stretnutie dorastu, máj 2018
Atletika 20. mája sa uskutočnilo Medzioblastné stretnutie dorastu v atletike v Trnave. Za Západoslovenskú atletickú oblasť nastúpilo až 13 atlétov z nášho klubu ŠK ŠOG, ktorí dopomohli k víťazstvu našej oblasti. Z našich študentov zvíťazili vo svojich disciplínach: Viktória Forster na 100m, Lenka Kovačovicová na 200m a Kristián Šimune 400m prek. Všetci traja budú s veľkou pravdepodobnosťou reprezentovať SR na medzištátnom stretnutí v Slovinsku 9. júna. Víťazná bola aj štafeta v zložení Luptáková, Švecová, Kovačovicová, Forster.

Emma Zapletalová splnila limit na MSJ aj na 400m,na pretekoch v Opave v novom osobnom rekorde 54,33s.
· sgnr dňa mj 20 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Kovačovicovej a Forster stúpa forma, máj 2018
AtletikaV júli sa v Maďarsku uskutočnia majstrovstvá Európy do 17 rokov v atletike, z ktorých je možný postup na olympijské hry mládeže (Argentína). Limit na toto podujatie na 100m prekonali naše dve šprintérky na pretekoch ZsAZ v Trnave. Lenka Kovačovicová časom 12,16 a Viktória Forster 12,19, ktorej chýbala len stotinka k prekonaniu aj limitu na 200m. Darilo sa aj ostatným našim pretekárom, utvorili si množstvo osobných rekordov.
V Banskej Bystrici sa uskutočnili M SR vo viacbojoch, kde juniorka Natália Lehocká obsadila 2. miesto.
Na M SR v polmaratóne zvíťazila naša absolventka Veronika Zrastáková.

· sgnr dňa mj 13 2018 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Zapletalová a Forster s limitmi na vrcholné podujatia, máj 2018
Atletika8.mája sa uskutočnilo v Košiciach 1.kolo Atletickej ligy, kde obe naše tímy mužov aj žien zvíťazili. O úspech sa pričinili prevažne naši študenti a naši absolventi - Veronika Zrastáková (ktorá 5.5. obsadila aj 2. miesto na MSR na 10 000m), Róbert Lobb, Nikolas Broš, Ondrej Bartoň, Dávid Mazúch, Stanislav Mrva, Daniela Ledecká, Simona Takácsová a Monika Zeleňáková. Veľkú radosť nám spravila Emma Zapletalová, ktorá splnila limit na majstrovstvá sveta juniorov na 400mprek. a Viktória Forster na majstrovstvá Európy U17 na 100m.