· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

Tijana Feketeová - majsterka SR, máj 2018
PlávaniePočas uplynulého víkendu (26.-27.5. 2018) sa naši plavci zúčastnili M-SR juniorov v Žiline- Alex Karkuš, Šimon Gabalec, Damian Vlasaty, Stanka Sivičeková, Emma Polerecká a Tija Feketeova. Plavci potvrdili stúpajúcu tendenciu výkonnosti, keď sa im podarilo vyplávať 8 finálových umiestnení, pričom najviac sa darilo Tijane Feketeovej, ktorá v disciplíne 50 m motýlik získala titul majsterky Slovenska. Medaila tesne ušla Alexovi Karkušovi, ktorý v disciplíne 50 m motýlik obsadil 4. miesto so stratou 0,10 s na tretie miesto...
· sgnr dňa mj 28 2018 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Medzioblastné stretnutie dorastu, máj 2018
Atletika 20. mája sa uskutočnilo Medzioblastné stretnutie dorastu v atletike v Trnave. Za Západoslovenskú atletickú oblasť nastúpilo až 13 atlétov z nášho klubu ŠK ŠOG, ktorí dopomohli k víťazstvu našej oblasti. Z našich študentov zvíťazili vo svojich disciplínach: Viktória Forster na 100m, Lenka Kovačovicová na 200m a Kristián Šimune 400m prek. Všetci traja budú s veľkou pravdepodobnosťou reprezentovať SR na medzištátnom stretnutí v Slovinsku 9. júna. Víťazná bola aj štafeta v zložení Luptáková, Švecová, Kovačovicová, Forster.

Emma Zapletalová splnila limit na MSJ aj na 400m,na pretekoch v Opave v novom osobnom rekorde 54,33s.
· sgnr dňa mj 20 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Kovačovicovej a Forster stúpa forma, máj 2018
AtletikaV júli sa v Maďarsku uskutočnia majstrovstvá Európy do 17 rokov v atletike, z ktorých je možný postup na olympijské hry mládeže (Argentína). Limit na toto podujatie na 100m prekonali naše dve šprintérky na pretekoch ZsAZ v Trnave. Lenka Kovačovicová časom 12,16 a Viktória Forster 12,19, ktorej chýbala len stotinka k prekonaniu aj limitu na 200m. Darilo sa aj ostatným našim pretekárom, utvorili si množstvo osobných rekordov.
V Banskej Bystrici sa uskutočnili M SR vo viacbojoch, kde juniorka Natália Lehocká obsadila 2. miesto.
Na M SR v polmaratóne zvíťazila naša absolventka Veronika Zrastáková.

· sgnr dňa mj 13 2018 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Zapletalová a Forster s limitmi na vrcholné podujatia, máj 2018
Atletika8.mája sa uskutočnilo v Košiciach 1.kolo Atletickej ligy, kde obe naše tímy mužov aj žien zvíťazili. O úspech sa pričinili prevažne naši študenti a naši absolventi - Veronika Zrastáková (ktorá 5.5. obsadila aj 2. miesto na MSR na 10 000m), Róbert Lobb, Nikolas Broš, Ondrej Bartoň, Dávid Mazúch, Stanislav Mrva, Daniela Ledecká, Simona Takácsová a Monika Zeleňáková. Veľkú radosť nám spravila Emma Zapletalová, ktorá splnila limit na majstrovstvá sveta juniorov na 400mprek. a Viktória Forster na majstrovstvá Európy U17 na 100m.

· sgnr dňa mj 09 2018 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
COP Nitra - bronz, máj 2018
VolejbalNaše volejbalistky COP Nitra získali bronzové medaily na M-SR junioriek v Stropkove.

Ešte ich čaká turnaj na školských MSR a aj majstrovstvá sveta stredných škôl, ktoré sa uskutočnia v Českej republike.
· sgnr dňa mj 07 2018 · V Volejbal · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá SR v modernej gymnastike, apríl 2018
GymnastikaXénia Kilianová je aj pre rok 2018 majsterkou Slovenska v modernej gymnastike. S náskokom 12,05 bodu suverénne zvíťazila na majstrovstvách Slovenska v kategórii senioriek. Popri celkovom víťazstvu si vybojovala ďalšie štyri medaily za všetky náčinia, s ktorými v sobotu odcvičila - obruč, loptu, kužele a stuhu.
Celkovo priniesli gymnastky zo športového gymnázia do Nitry 10 zlatých, 3 strieborné a 4 bronzové medaily.
V kategórii senioriek sa na celkovom 4.mieste umiestnila naša Alexandra Čechová, ktorej sa vydarila zostava s obručou (2.) a kužeľmi (3.).
Natália Majzlíková sa radovala z 3.miesta so ziskom jednej zlatej (obruč), dvoch strieborných (lopta, kužele) a jednej bronzovej medaily (stuha).
· sgnr dňa aprl 29 2018 · V Gymnastika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá Slovenska v športovom aerobiku, apríl 2018
Športový aerobik14. apríla sa uskutočnili v Nových Zámkoch majstrovstvá SR v športovom aerobiku. Prvé miesto obsadil Denis Ambruš v kategórii juniorov a Frederika Sýkorová v kategórii zmiešaných párov spolu s Patrikom Šarkózim.

V kategórii žien obsadila Frederika Sýkorová 3. miesto a Vanesa Lisziová skončila na 4. mieste.
· sgnr dňa aprl 18 2018 · V Športový aerobik · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá Slovenska v karate mužov a žien, apríl 2018
Karate14. apríla sa v Žiline uskutočnili majstrovstvá Slovenska v karate mužov a žien. Na medaily dosiahli aj naši študenti. David Podsklan obsadil v kumite 2. miesto v kategórii bez rozdielu hmotnosti aj v kategórii do 75kg, Enriko Duška obsadil v kumite 3. miesto do 60kg.

V štartovom poli pretekárov sa stále objavujú aj naši absolventi. Majstrovské tituly získali - Matej Homola (-67kg) a René Adler (-60kg). Druhé miesto obsadil Illir Kabashi do 84kg.
· sgnr dňa aprl 15 2018 · V Karate · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Svetový pohár v modernej gymnastike, apríl 2018
GymnastikaNaša seniorka-absolventka ŠG- moderná gymnastka Xénia Kilianová predviedla počas dvoch náročných dní 1.4. - 2.4.2018 na Svetovom pohári v Sofii v Bulharsku štyri vyrovnané zostavy s kužeľmi, obručou, loptou a stuhou. Po prvom dni a dvoch odcvičených zostavách s loptou a obručou sa umiestnila na celkovom 31.mieste. Ďalšie dve zostavy s kužeľmi a stuhou jej pomohli vytiahnuť celkové umiestnenie na konenčné skvelé 26.miesto z 56 súťažiacich. So stuhou obsadila dokonca 23.miesto!
Xénia, opäť dokázala, že je slovenská jednotka a patrí do svetovej špičky. Jej trénerke, pani Ľubov Kilianovej, patrí obdiv a poďakovanie za skvelú prípravu.
· sgnr dňa aprl 08 2018 · V Gymnastika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Aphrodite Cup 2018 v Aténach, marec 2018
GymnastikaModerné gymnastky zo Športového gymnázia v Nitre pretekali na prestížnej medzinárodnej súťaži Aphrodite Cup 2018 v Aténach, kde sa zišlo 22 krajín z celého sveta. Juniorkám a seniorkám sa darilo veľmi dobre. Juniorka Petra Horváthová sa do finále prebojovala až s tromi náčiniami z celkového 4.miesta, s kužeľmi dokonca zo skvelého 3.miesta. Seniorka Xénia Kilianová, takisto finalistka, postúpila do finále so stuhou zo 6.miesta.

Juniorka Natália Majzlíková (ktorá mimochodom získala titul Najúspešnejšieho športovca mesta Nitry v kategórii junior jednotlivec) a seniorka Alexandra Čechová sa síce do finále neprebojovali, ale takisto veľmi pekne reprezentovali našu Nitru a Slovensko.

Úspech nitrianskej gymnastickej výpravy v Grécku si všimlo ....