· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

COP Nitra - bronz, máj 2018
VolejbalNaše volejbalistky COP Nitra získali bronzové medaily na M-SR junioriek v Stropkove.

Ešte ich čaká turnaj na školských MSR a aj majstrovstvá sveta stredných škôl, ktoré sa uskutočnia v Českej republike.
· sgnr dňa mj 07 2018 · V Volejbal · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá SR v modernej gymnastike, apríl 2018
GymnastikaXénia Kilianová je aj pre rok 2018 majsterkou Slovenska v modernej gymnastike. S náskokom 12,05 bodu suverénne zvíťazila na majstrovstvách Slovenska v kategórii senioriek. Popri celkovom víťazstvu si vybojovala ďalšie štyri medaily za všetky náčinia, s ktorými v sobotu odcvičila - obruč, loptu, kužele a stuhu.
Celkovo priniesli gymnastky zo športového gymnázia do Nitry 10 zlatých, 3 strieborné a 4 bronzové medaily.
V kategórii senioriek sa na celkovom 4.mieste umiestnila naša Alexandra Čechová, ktorej sa vydarila zostava s obručou (2.) a kužeľmi (3.).
Natália Majzlíková sa radovala z 3.miesta so ziskom jednej zlatej (obruč), dvoch strieborných (lopta, kužele) a jednej bronzovej medaily (stuha).
· sgnr dňa aprl 29 2018 · V Gymnastika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá Slovenska v športovom aerobiku, apríl 2018
Športový aerobik14. apríla sa uskutočnili v Nových Zámkoch majstrovstvá SR v športovom aerobiku. Prvé miesto obsadil Denis Ambruš v kategórii juniorov a Frederika Sýkorová v kategórii zmiešaných párov spolu s Patrikom Šarkózim.

V kategórii žien obsadila Frederika Sýkorová 3. miesto a Vanesa Lisziová skončila na 4. mieste.
· sgnr dňa aprl 18 2018 · V Športový aerobik · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá Slovenska v karate mužov a žien, apríl 2018
Karate14. apríla sa v Žiline uskutočnili majstrovstvá Slovenska v karate mužov a žien. Na medaily dosiahli aj naši študenti. David Podsklan obsadil v kumite 2. miesto v kategórii bez rozdielu hmotnosti aj v kategórii do 75kg, Enriko Duška obsadil v kumite 3. miesto do 60kg.

V štartovom poli pretekárov sa stále objavujú aj naši absolventi. Majstrovské tituly získali - Matej Homola (-67kg) a René Adler (-60kg). Druhé miesto obsadil Illir Kabashi do 84kg.
· sgnr dňa aprl 15 2018 · V Karate · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Svetový pohár v modernej gymnastike, apríl 2018
GymnastikaNaša seniorka-absolventka ŠG- moderná gymnastka Xénia Kilianová predviedla počas dvoch náročných dní 1.4. - 2.4.2018 na Svetovom pohári v Sofii v Bulharsku štyri vyrovnané zostavy s kužeľmi, obručou, loptou a stuhou. Po prvom dni a dvoch odcvičených zostavách s loptou a obručou sa umiestnila na celkovom 31.mieste. Ďalšie dve zostavy s kužeľmi a stuhou jej pomohli vytiahnuť celkové umiestnenie na konenčné skvelé 26.miesto z 56 súťažiacich. So stuhou obsadila dokonca 23.miesto!
Xénia, opäť dokázala, že je slovenská jednotka a patrí do svetovej špičky. Jej trénerke, pani Ľubov Kilianovej, patrí obdiv a poďakovanie za skvelú prípravu.
· sgnr dňa aprl 08 2018 · V Gymnastika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Aphrodite Cup 2018 v Aténach, marec 2018
GymnastikaModerné gymnastky zo Športového gymnázia v Nitre pretekali na prestížnej medzinárodnej súťaži Aphrodite Cup 2018 v Aténach, kde sa zišlo 22 krajín z celého sveta. Juniorkám a seniorkám sa darilo veľmi dobre. Juniorka Petra Horváthová sa do finále prebojovala až s tromi náčiniami z celkového 4.miesta, s kužeľmi dokonca zo skvelého 3.miesta. Seniorka Xénia Kilianová, takisto finalistka, postúpila do finále so stuhou zo 6.miesta.

Juniorka Natália Majzlíková (ktorá mimochodom získala titul Najúspešnejšieho športovca mesta Nitry v kategórii junior jednotlivec) a seniorka Alexandra Čechová sa síce do finále neprebojovali, ale takisto veľmi pekne reprezentovali našu Nitru a Slovensko.

Úspech nitrianskej gymnastickej výpravy v Grécku si všimlo ....
· sgnr dňa marec 30 2018 · V Gymnastika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Výsledky prijímacích skúšok 2018, marec 2018
Výsledky prijímacích skúšok 2018 – štvorročná forma

Výsledky prijímacích skúšok 2018 – osemročná forma

· sgnr dňa marec 28 2018 V Nekategorizované · Vytlačiť
Halové M SR juniorov a starších žiakov v atletike, marec 2017
AtletikaNa halových majstrovstvách Slovenska juniorov získala Emma Zapletalová dva majstrovské tituly – 60m a 200m a pridala striebro v štafete 4x200m spolu s Veronikou Luptákovou, Ninou Húskovou a Natáliou Lehockou. Natália zvíťazila v skoku do diaľky a v trojskoku skončila druhá. Bronz získali aj: Jana Maňovská – guľa, Maroš Varga – 60m pr. a Matúš Králik – skok do výšky. Z členov nášho klubu získali medaily – Matúš Opavský (2xzlato) a Roman Šajter (bronz).

Medzi staršími žiačkami titul získala Barbora Broďániová (žiačka ZŠ Nábrežie mládeže) v behu na 60m pr., o jedinú stotinu za ňou si po striebro dobehla Kristína Kelemenová. Tri tituly získala aj členka ŠK ŠOG Nitra Andrea Švecová – 60m, 150m - SR, 300m.
· sgnr dňa marec 08 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
2.kvalifikačné kolo junioriek a senioriek na M-SR 2018, marec 2018
Gymnastika2.kvalifikačné kolo junioriek a senioriek na M-SR 2018 majú za sebou moderné gymnastky ŠK ŠOG.
Celkovo sme za klub získali deväť zlatých, štyri strieborné a jednu bronzovú medailu.
Výsledky žiačok športového gymnázia:
Juniorka Natália Majzlíková
1.miesto celkovo, 1.miesto obruč, 1.miesto obruč, 2.miesto kužele, 3.miesto stuha.
Seniorka Alexandra Čechová 5.miesto celkovo.
Seniorka a bývalá študentka Xénia Kilianová triumfovala s celkovým ziskom piatich zlatých medailí - za celkové umiestnenie a takisto po náčiniach - obruč, stuha, kužele a lopta.
Veľká cena Trnavy, február 2018
PlávanieV medzinárodnej konkurencii krajín Maďarsko, Poľsko, Rakúsko a Česko si zmerali plavci športového gymnázia svoje sily na plaveckých pretekoch Veľká cena Trnavy.

Najviac sa darilo Danielovi Van Wykovi žiakovi prímy, ktorý zvíťazil v novom osobnom rekorde v disciplíne 100m znak. Svoje osobné rekordy zlepšil aj v disciplínach 100m a 400m kraul.
K výsledkom gratulujeme.
· sgnr dňa marec 01 2018 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Halové M SR dorastu v stletike, február 2018
AtletikaNa halových M SR dorastu v atletike, ktoré sa uskutočnili 25.2.2018 v Bratislave si dva majstrovské tituly vybojovala Viktória Forster v behu na 60m a v štafete 4x200 spolu s Lenkou Kovačovicovou, Ninou Húskovou a Andreou Švecovou. Lenka Kovačovicová pridala aj dve druhé miesta v behu na 60m a 200m, striebro vybojovala aj Natália Holešová - 60m pr., Kristián Šimune - 60m pr. a štafeta v zložení Kristína Kelemenová, Veronika Luptáková, Natália Holešová a Katarína Ištvánová. V behu na 200m ešte bronz pridala Viktória Forster. Zemiaková medaila pripadla chlapcom zo štafety - T. Kutruc, K. Šimune, J. Laktiš a V. Luptákovej zo 60m pr.