Zlatí Urík a Viskup na M SR seniorov v karate, 14. marec 2009
Pridal sgnr dňa Marec 16 2009 20:24:38
V sobotu 14. marca 2009 Spišská Nová Ves privítala najlepších karatistov Slovenska, ktorí sa predstavili na vrcholnom domácom podujatí – MSR seniorov, aby okrem titulov majstra Slovenska bojovali aj o nomináciu na Majstrovstvá Európy seniorov. Zlato priviezli Matej Urík a Viktor Viskup, bronz si vybojoval Peter Szomor...
Podrobné novinky
V sobotu 14. marca 2009 Spišská Nová Ves uvítala najlepších karatistov Slovenska, ktorí sa predstavili na vrcholnom domácom podujatí – MSR seniorov, aby okrem titulov majstra Slovenska bojovali aj o nomináciu na Majstrovstvá Európy seniorov. Zlato priviezli Matej Urík a Viktor Viskup, bronz si vybojoval Peter Szomor.

V kategórii kata mužov jasne dominoval Matej Urík, ktorý sa stal vo veku len 18 rokov po prvý raz seniorským majstrom Slovenska. Viktor Viskup vyhral kumite mužov do 67 kg a absolvent Filip Prešinský pridal zlato z kategórie nad 84 kg.

Bronz si v kategórii mužov do 84 kg vybojoval Peter Szomor. ktorý o postup do finále prehral s Andrejom Harničárom ( CMK BB ).

Ivana Višňovská (absolventka) skončila v kategórii žien do 68 kg na druhom mieste po prehre s Luciou Povalačovou z CMK Banská Bystrica.