Atléti tretí na EPJ v Tuzle, 19. september 2009
Pridal sgnr dňa September 21 2009 11:41:06

Pekný úspech zaznamenali naši atléti na Európskom pohári juniorov skupine B v bosniackej Tuzle, keď obe družstvá – chlapci aj dievčatá získali 3. miesto. Náš atletický klub reprezentoval Slovensko na EPJ po víťazstve na majstrovstvách Slovenska družstiev v kategórii dorastencov. Zlaté medaily si priviezli Tomáš Kružliak (kladivo), Nazar Malakan (žrď)...
Podrobné novinky
Pekný úspech zaznamenali naši atléti na Európskom pohári juniorov skupine B v bosniackej Tuzle, keď obe družstvá – chlapci aj dievčatá získali 3. miesto.

JUNIORI:
1. miesto – GBR – 114b, 2. miesto – ITA – 114b, 3. miesto – SVK – 97b, 4. miesto – SLO – 92b, 5. miesto – DEN – 78b, 6. miesto – NED – 71b, 7. miesto – FRA – 60b, 8. miesto – SUI – 53,5b

JUNIORKY:
1. miesto – GBR – 80b, 2. miesto – POL – 78b, 3. miesto – SVK – 69b, 4. miesto – BIH – 68b, 5. miesto – EST – 53b, 6. miesto – DEN – 43b

Výsledky jednotlivcov:

1. miesto:

Tomáš Kružliak – kladivo – 65
Nazar Malakan – žrď – 410
Lenka Kršáková – 100m - 12.37
Lenka Kršáková – 200m – 25,03
Juraj Mokráš – 200m – 21,90
Juraj Mokráš – 400m – 48.26
Táňa Dunajská – výška – 175

2. miesto:
Miroslav Dobiáš – 3000m pr. – 9:54,96
Michal Holica – disk – 43,82
Martina Michaličková – žrď – 300
Žofia Ňaňová – 800m – 2:20,16
Tomáš Kružliak – oštep – 50,35
Martin Fedák – 3000m – 8:59,56
Matúš Krčmár, Denis Danáč, Dušan Páleník, Juraj Mokráš – 4400m – 3:19,77

3. miesto:
Darina Deglovičová – diaľka – 524
Darina Deglovičová – trojskok – 11.53
Dominika Očkajová – 400m pr. – 66,01
Dušan Páleník – 800m – 2:00.07
Petra Krošláková – oštep – 37,39

4. miesto:
Dominika Bradáčová – 1500m – 5:10,37
Zuzana Ondrová – kladivo – 42.76
Martina Mackovičová – disk – 34.34
Daniel Kendra – guľa – 14.40
Ivana Líšková – 3000m pr. – 15:21,61
Matúš Krčmár – diaľka – 656
Nina Kendrová, Darina Deglovičová, Monika Ivanková, Lenka Kršáková – 4x100m – 50,79
Žofia Ňaňová, Dominika Bradáčová, Monika Ivanková, Dominika Očkajová, 4x400m – 4:05,43

5. miesto:
Martina Mackovičová – guľa – 10.29
Matúš Krčmár – 100m - 11.49
Dominika Očkajová – 100m pr. 16.41
Monika Ivanková – 400m – 59.36

6. miesto:
Ľubomír Franta – trojskok – 12.94
Tomáš Sýkora – 400m pr. – 58.56
Mikuláš Rigo – výška – 184
Vanda Jenejová – 3000m – 13:28,13

8. miesto
Denis Danáč – 1500m – 4:27,61
Nazar Malakan – 110m pr. – 15,89

DQ – 4x100m – Nazar Malakan, Lukáš Trnka, Patrik Krajč, Patrik Vavrovič