Majstrovský titul pre Sama Sládečku, október 2009
Pridal sgnr dňa Oktber 15 2009 17:05:56

Samo Sládečka získal premiérový titul majstra Slovenska v súťaži na motokárach a víťazstvom na slovenskom šampionáte zabezpečil aj priamy postup na svetové finále triedy Rotax Max, ktoré sa skutoční na konci roka v Egypte.
Sezóna motokár finišovala 10.-11. októbra v Dunajskej Strede, kde Samo potvrdil pozíciu lídra, na ktorú sa dostal po pretekoch v Písku. Priamy súboj ...
Podrobné novinky

Sezóna motokár finišovala 10.-11. októbra v Dunajskej Strede, kde Samo potvrdil pozíciu lídra, na ktorú sa dostal po pretekoch v Písku. Priamy súboj s najväčším konkurentom v boji o titul Martinom Konôpkom ale zvládol pretekár Revko tímu vo veľkom štýle, do cieľa prišiel v posledných pretekoch sezóny na druhom mieste, čo mu v konečnom účtovaní vynieslo prvý slovenský titul. „Víťazstvo v silnej konkurencii ma veľmi teší, titul venujem svojim rodičom, mechanikom a najmä Ferkovi Nagyovi, ktorý sa mi venuje už štyri roky,“ povedal šťastný víťaz bezprostredne po skončení sezóny.

Titul majstra Slovenska v automobilovom športe získal aj Samov starší brat Filip Sládečka - náš čerstvý absolvent.