Na tróne najlepších športovcov Lenka Földesiová a atléti ŠG Stavbár Nitra, apríl 2011
Pridal sgnr dňa Aprl 25 2011 15:46:46
Stalo sa už tradíciou, že mesto Nitra každoročne oceňuje najúspešnejších reprezentantov na športovom poli. Inak tomu nebolo ani tento rok, kedy sa pod záštitou primátora mesta Jozefa Dvonča zišla elita nitrianskeho športu na odovzdávaní cien v Synagóge.
V juniorskej kategórii jednotlivcov vystriedala kladivára ŠG Stavbár Nitra Tomáša Kružliaka na pozícii najúspešnejšieho juniora Lenka Földesiová z KK Farmex. „Veľmi ma táto cena teší. Zároveň som však prekvapená,naozaj som to nečakala, pretože v Nitre je veľa kvalitných športovcov. Samozrejme, že sa budem snažiť aj naďalej podávať čo najlepšie výkony a ocenenie je pre mňa povzbudením. Chcela by som sa poďakovať riaditeľovi a zástupkyni nášho športového gymnázia, ktorí ma v mojom úsilí neustále podporujú, ...


Podrobné novinky
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Lenka Földesiová

Stalo sa už tradíciou, že mesto Nitra každoročne oceňuje najúspešnejších reprezentantov na športovom poli. Inak tomu nebolo ani tento rok, kedy sa pod záštitou primátora mesta Jozefa Dvonča zišla elita nitrianskeho športu na odovzdávaní cien v Synagóge.

V juniorskej kategórii jednotlivcov vystriedala kladivára ŠG Stavbár Nitra Tomáša Kružliaka na pozícii najúspešnejšieho juniora Lenka Földesiová z KK Farmex. „Veľmi ma táto cena teší. Zároveň som však prekvapená, naozaj som to nečakala, pretože v Nitre je veľa kvalitných športovcov. Samozrejme, že sa budem snažiť aj naďalej podávať čo najlepšie výkony a ocenenie je pre mňa povzbudením. Chcela by som sa poďakovať riaditeľovi a zástupkyni nášho športového gymnázia, ktorí ma v mojom úsilí neustále podporujú, rodičom, bez ktorých by to jednoducho nešlo a samozrejme trénerovi Klaudiovi Farmadínovi a jeho ocinovi, ktorý už, bohužiaľ, nie je medzi nami a veľmi mi chýba. Práve on mi vštepil základy, na ktorých môžem teraz stavať,“ vyznala sa slovenská reprezentantka a majsterka Slovenska, ktorá sa medzi ocenenými objavila aj vlani.

Najlepším juniorským kolektívom sa stal ŠG Stavbár Nitra, ktorý za posledné roky žne vavríny prakticky na každom podujatí a ocenených má aj medzi jednotlivcami. „Môžeme povedať, že je to vyvrcholením nášho niekoľkoročného snaženia. Za všetko hovorí aj fakt, že posledných osem rokov sme boli majstrami Slovenska, darilo sa nám aj v Európskom pohári. Sme radi, že si tieto úspechy niekto všimol, pretože aj takéto ocenenia sú určitou motiváciou do ďalšej práce. Máme viacero mladých talentovaných športovcov a na ich výkonoch sa dá budovať. Za všetkých spomeniem Tomáša Kružliaka, Denisa Danáča alebo Darinku Deglovičovú,“ povedal na margo ocenenia šéf atlétov Tibor Danáč. Ocenenie za celý kolektív preberal kapitán juniorského kolektívu Denis Danáč.

GALÉRIA OCENENÝCH

Jednotlivci seniori
1. miesto: Branislav Tomek (basketbal, BK SPU Nitra) - najlepší basketbalista v slovenskej extralige za rok 2010 podľa SBA, 2. miesto v extralige v sezóne 2009/2010.
Ďalej bez poradia v abecednom poradí:
Ivana Dermeková (moderná gymnastika, ŠK ŠOG Nitra), Sandro Dirnfeld (box, BC Stavbár), Ivan Hodúr (futbal, FC Nitra), Matej Hukel (volejbal, VK Ekonóm SPU Nitra), Nikola Lomnická (atletika, ŠG Stavbár Nitra), Viktória Semaníková (karate, ŠK Farmex Nitra), Miroslav Štefanka (hokej, HC K Cero Nitra), Matej Urik (karate, ŠK Kachi Nitra), Monika Višňovská (karate, ŠK Kachi Nitra)

Kolektívy seniori
1. miesto: basketbalisti BK SPU Nitra - 2. miesto v sezóne 2009/2010.
Ďalej bez poradia: futbalisti FC Nitra, hokejisti HC K Cero Nitra.

Jednotlivci juniori
1. miesto: Lenka Földesiová (karate, ŠK Farmex Nitra) - juniorská majsterka SR, 1. miesto na MS v goju-ryu v Portugalsku, 4. na MEJ.
Ďalej bez poradia v abecednom poradí:
Dominika Drobňáková (volejbal, ŠK ŠOG Nitra), Tomáš Kružliak (atletika, ŠG Stavbár Nitra), Silvia Lenčešová (hádzaná, UDHK ŠG Nitra), Ľuboš Meňuš (karate, ŠK Kachi Nitra), Michal Pavolka (stolný tenis, ŠK ŠOG Nitra), Patrik Rajcsányi (box, BC Stavbár Nitra), Lukáš Štetina (futbal, FC Nitra), Daniel Štumpf (hokej, HC K Cero Nitra), Michal Zátorský (box, BC Stavbár Nitra)

Kolektívy juniori
1. miesto: atléti juniori ŠG Stavbár Nitra - majstri SR, účastníci EPM.
Ďalej bez poradia: volejbalistky juniorky ŠK ŠOG Nitra, hádzanárky mladšie dorastenky UDHK ŠG Nitra.

Najúspešnejší tréner
Miloš Gašaj (atletika, ŠG Stavbár), Michal Hipp (futbal, reprezentačný tréner SR), Ľubomír Urban (basketbal, BK SPU Nitra)

Celoživotný prínos
Štefan Strečka (futbal, FC Nitra), Viliam Halla (futbal, TJ Slovan Chrenová), Miroslav Machata (atletika, ŠG Stavbár), Jozef Slíž (futbal, ČFK Nitra), Magdaléna Griesbachová (plávanie, Jednota dôchodcov Slovenska), Jozef Hanák (futbal, dlhoročný funkcionár FC Nitra, zakladateľ minifutbalu v meste).

Cena in memoriam
Rudolf Farmadín (karate, ŠK Farmex Nitra).

Hendikepovaní
Gizela Billíková (Obč. združenie Arabeska), Ľudmila Šišáková (ŠK NSŠ Scorpioni), Juraj Zavarský (ŠK TPaV Nitra).

Nitrianske nádeje
Vanesa Lisziová (fitness, GymGol Klub), Jakub Ovečka (minikáry, Red Bull Fann Team Nitra).

Špeciálna cena primátora
Miroslav Stoch (futbal, Enschede, Fenerbahce Istanbul, reprezentácia SR).


Čítajte viac: http://nitra.sme.sk/c/5864263/na-trone-tomek-a-foldesiova.html#ixzz1KXeSl3Lf