Horváth a Lomnický najlepší mládežníci na Slovensku
Pridal spiker dňa Jn 20 2008 19:33:06
Bratislavskom Dome športu vyhlásili najúspešnejších plavcov za rok 2007. Po prvýkrát v histórii ankety medzi ocenenými bol aj pretekár z Nitry. Ako najlepší plavec vo vytrvalostnom plávaní bol vyhlásený Maroš Horváth (ŠG SPU)...
Podrobné novinky
V Bratislavskom Dome športu vyhlásili najúspešnejších plavcov za rok 2007. Po prvýkrát v histórii ankety medzi ocenenými bol aj pretekár z Nitry. Ako najlepší plavec vo vytrvalostnom plávaní bol vyhlásený Maroš Horváth (ŠG SPU).

Tento študent športového gymnázia ocenenie nedostal náhodou. V roku 2007 sa zúčastnil majstrovstiev Európy juniorov v Miláne, kde obsadil 22. miesto. Vyhral medzinárodné majstrovstvá Českej republiky v diaľkovom plávaní, a na majstrovstvách Slovenska seniorskej a juniorskej kategórii stál na stupňoch víťazov celkom osemkrát. Na 800m trati prekonal juniorský rekord SR.

Slovenský atletický zväz vyhlásil výsledky ankety Atlét roka. V hlasovaní o najlepšieho mládežníka obhájil minuloročné prvenstvo kladivár Marcel Lomnicky (absolvent ŠG Nitra), bronzový na ME do 22 rokov v Debrecéne. Jeho sestra Nikola skončila deviata. Medzi trénermi mládeže zvíťazil Nitran Miloš Gašaj, šiesty skončil Martin Illéš. V kategórii objav roka obsadil Dušan Páleník 10. miesto.