Medzištátne stretnutie žiakov v atletike, Nitra - 1. október 2011
Pridal sgnr dňa Oktber 01 2011 20:34:22
1. októbra sa v Nitre uskutočnilo medzištátne stretnutie žiakov v atletike za účasti reprezentantov z krajín: Slovensko, Česká republika, Maďarsko, Slovinsko a Chorvátsko. Za Slovensko nastúpili aj naši žiaci: Viktor Daňo – 4. miesto /guľa/ a 8.m /disk/, Natália Ostrožlíková – 5. miesto /100m/, Eva Jandová – 5. miesto /diaľka/ a 7. m /10m pr./, Kristína Karasová – 6. miesto /diaľka/ a Barbara Bakóová v behu na 2000m.
Podrobné novinky
1. októbra sa v Nitre uskutočnilo medzištátne stretnutie žiakov v atletike za účasti reprezentantov z krajín: Slovensko, Česká republika, Maďarsko, Slovinsko a Chorvátsko.

Tím na čele s riaditeľom podujatia Tiborom Danáčom a Martinom Illéšom zvládol podujatie na vysokej úrovni, čo ocenili všetky zúčastnené výpravy. Všetko „klapalo“ na sto percent a aj počasie bolo pre kráľovnú športov naklonené. Organizačne to Nitrania zvládli na výbornú, no zahanbiť sa nedali ani siedmi atléti z domáceho klubu, ktorí si vybojovali nomináciu na toto medzištátne stretnutie.

Najlepší výsledok zaznamenala ešte len 13-ročná zverenkyňa Petra Mečiara Nikoleta Abbatantuono, ktorá v chôdzi na 3000 m vybojovala v osobnom rekorde 15:43 bronzovú medailu. Celkovo medzi chlapcami a dievčatami zo slovenskej výpravy bolo iba päť umiestnení na stupňoch víťazov a o jedno sa postarala práve domáca zástupkyňa. Tesne za medailou na 4. priečke skončil pretekár Ladislava Petroviča guliar Viktor Daňo za výkon 16,52, v hode diskom mu za výkon 44,70 patrila 8. priečka. V skoku do diaľky si po piatu priečku skočila zverenkyňa Maroša Salvu Eva Jandová za výkon 521 cm a hneď za ňou s rovnakým výkonom, ale znamenajúcim osobný rekord jeho druhá pretekárka Kristína Karasová. Jandová potvrdila svoju univerzálnosť aj v behu na 100 m prekážok, kde skončila na 7. priečke v osobáku 15,18. V behu na 100 m si po piate miesto v čase 12,79 dobehla Natália Ostrožlíková, zverenkyňa Kataríny Adlerovej a 8. miesto v behu na 300 m vybojoval zverenec Martina Illéša Patrik Garaj v čase 37,71. Jeho ďalšia zverenkyňa Barbara Bakoová v behu na 2000 m skončila na 12. mieste v čase 7:47.

Aj keď spoločné slovenské družstvo skončilo na chvoste poradia, Nitrania patrili medzi najlepších vo výprave. Za to patrí aj poďakovanie všetkým trénerom, ktorí ich na toto podujatie pripravili.

Karasová, Jandová E., Bakóová, Ostožlíková a Garaj


slovenská reprezentácia žiakov