Majstrovstvá Slovenska dorastu – atletika, jún 2012
Pridal sgnr dňa Jn 24 2012 17:28:55
23.-24. júna sa uskutočnili v Banskej Bystrici M SR v atletike v kategórii 16-17 ročných. Po dva majstrovské tituly si priviezli Natália Ostrožlíková – 100m, 4x100m (pridala ešte striebro v švédskej štafete) a Adam Martonkavo švédskej štafete, v ktorej atléti ŠG Stavbár Nitra vytvorili po desiatich rokoch nový slovenský rekord 2:01, 36 a v behu 4x100m spolu aj s Martinom Krajčom. Na najvyššom stupni stál aj Marek Konštiak v behu na 400m pr., 2. miesto obsadil na 110m pr. a šv. štafete. Striebro vybojovali ešte Tomáš Šoky v behu na 400m pr. a Viktor Daňo vo vrhu guľou. Na 3. mieste skončili Adam Zetocha – 110m pr. Ján Borecký 4x100, Barbara Bakóová – 2000m pr. a Teodor Szabo v hode diskom.

17. júla sa uskutoční medzištátne stretnutie SVK-HUN-CZE, kde za Slovensko budú štartovať reprezentanti: Marek Konštiak, Tomáš Šoky, Natália Ostrožlíková, Viktor Daňo, Teodor Szabo a Adam Zetocha.

Podrobné novinky
23.-24. júna sa uskutočnili v Banskej Bystrici M SR v atletike v kategórii 16-17 ročných. Po dva majstrovské tituly si priviezli Natália Ostrožlíková – 100m, 4x100m (pridala ešte striebro v švédskej štafete) a Adam Martonka – vo švédskej štafete, v ktorej atléti ŠG Stavbár Nitra vytvorili po desiatich rokoch nový slovenský rekord 2:01, 36 a v behu 4x100m spolu aj s Martinom Krajčom. Na najvyššom stupni stál aj Marek Konštiak v behu na 400m pr., 2. miesto obsadil na 110m pr. a šv. štafete. Striebro vybojovali ešte Tomáš Šoky v behu na 400m pr. a Viktor Daňo vo vrhu guľou. Na 3. mieste skončili Adam Zetocha – 110m pr. Ján Borecký 4x100, Barbara Bakóová – 2000m pr. a Teodor Szabo v hode diskom.