Otvorenie nového športoviska - nafukovacej haly na ŠG, február 2013
Pridal sgnr dňa Februr 26 2013 19:42:09
Športové gymnázium v Nitre zažilo v utorok slávnosť, pásku prišiel prestrihnúť minister školstva.

V utorok 26. februára bola slávnostne otvorená nafukovacia hala s umelým povrchom. Na Športové gymnázium do Nitry zavítali čestní hostia - minister školstva Dušan Čaplovič, predseda SAZ Peter Korčok, otvorenia sa zúčastnili aj primátor mesta Nitra Jozef Dvonč, predseda VÚC Milan Belica, šéf sekcie odboru sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež Ladislav Čambal. Riaditeľ školy Jaroslav Maček privítal aj ďalších významných predstaviteľov športu na Slovensku...Podrobné novinky
Športové gymnázium v Nitre zažilo v utorok slávnosť, pásku prišiel prestrihnúť minister školstva.

V utorok 26. februára bola slávnostne otvorená nafukovacia hala s umelým povrchom. Na Športové gymnázium do Nitry zavítali čestní hostia - minister školstva Dušan Čaplovič, predseda SAZ Peter Korčok, otvorenia sa zúčastnili aj primátor mesta Nitra Jozef Dvonč, predseda VÚC Milan Belica, šéf sekcie odboru sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež Ladislav Čambal. Riaditeľ školy Jaroslav Maček privítal aj ďalších významných predstaviteľov športu na Slovensku...

Novootvorená hala bude slúžiť na zimnú prípravu atlétom zo Športového klubu pri Športovom gymnáziu v Nitre, ktorý združuje športovcov gymnázia a žiakov atletických tried zo ZŠ Nábrežie mládeže.

Minister školstva Dušan Čaplovič sa prihovoril aj k mladým atlétom školy, ktorých mal možnosť vidieť v tréningovom procese a zaželal im veľa športových úspechov. Slová chvály zazneli aj z úst predsedu SAZ Petra Korčoka za prácu s mládežou a za ich úspechy, ktoré dosahujú v posledných rokoch.

Riaditeľ školy Jaroslav Maček vyjadril presvedčenie, že výstavba nových športovísk pomôže mladým športovcom k dosahovaniu ešte lepších výsledkov. Cieľom školy a klubu je nadviazať na úspechy olympionika Marcela Lomnického, absolventa ŠG v Nitre a predtým žiaka športovej triedy na ZŠ Nábrežie mládeže.


predseda SAZ Peter Korčok, predseda VÚC Milan Belica, minister školstva Dušan Čaplovič