Európsky pohár juniorov v atletike, 20. september 2008
Pridal sgnr dňa September 24 2008 17:49:25
Nitriansky atléti sa prebojovali ako najlepší klub zo Slovenska už po 5-krát a atlétky 4-krát na Európsky pohár juniorov v atletike, ktorý sa tento rok uskutočnil vo francúzskom Rennés. Oba tímy obsadili zhodne 5. miesto, čím potvrdili...
Podrobné novinky
Nitriansky atléti sa prebojovali ako najlepší klub zo Slovenska už po 5-krát a atlétky 4-krát na Európsky pohár juniorov v atletike, ktorý sa tento rok uskutočnil vo francúzskom Rennés. Oba tímy obsadili zhodne 5. miesto, čím potvrdili účasť v B-kategórii pre víťazov z majstrovstiev SR družstiev (Košice, 4. október) v kategórii dorastencov.
Z našich domácich atlétov sa najviac darilo Monike Ivankovej - 2. miesto v behu na 400m, Zuzane Buchovej - 3. miesto v skoku do výšky Dominike Očkajovej - 3. miesto v behu na 400m pr., Tomášovi Kružliakovi - 2. miesto v hode kladivom, Danielovi Kendrovi - 3. miesto vo vrhu guľou a v hode diskom, Dominike Bradáčovej - 4. miesto v behu na 1500m, Dušanovi Páleníkovi - 4. miesto v behu na 800m a Anete Valentínyovej - 4. miesto v trojskoku. Druhé miesto obsadila štafeta 4x400m v zložení - Tomáš Sýkora, Dušan Páleník, Matúš Krčmár a Juraj Mokráš a tretie miesto získala aj dievčenská štafeta 4x400m v zložení - Monika Ivanková, Ivana Líšková, Dominika Očkajová a Viktória Kotoučková.
Z hosťujúcich pretekárov získali 1. miesta: Ivana Chrebetová v skoku do diaľky a Miroslav Dobiáš v behu na 1500m. 2. miesta: Lukáš Tekela v skoku do diaľky, Miro Dobiáš v behu na 3000m, Jana Puškárová v behu na 3000m, Juraj Mokráš v behu na 400m. 3. miesto obsadil Mokráš v behu na 200m. Martina Valčičáková obsadila vo vrhu guľou 4. miesto a Martin Albedínsky v behu na 400m pr. 5. miesto.

Fotogaléria: EPJ v atletike 2008, Rennes