Filip Prešinský na majstrovstvách sveta v karate
Pridal spiker dňa Jn 20 2008 19:20:07
V Tampere (Fínsko) sa konali seniorské majstrovstvá sveta v karate, na ktorých sa predstavil aj študent našej školy – Filip Prešinský, vekom ešte junior.
Podrobné novinky
V Tampere (Fínsko) sa konali seniorské majstrovstvá sveta v karate, na ktorých sa predstavil aj študent našej školy – Filip Prešinský, vekom ešte junior. Dosiahol vynikajúci úspech – zaradil sa medzi osem najlepších karatistov sveta v hmotnostnej kategórii nad 75 kg.

V Tampere sa predstavili krajiny z celého sveta, stretla sa tam skutočná špička.“Prvé kolo som mal voľné, v druhom so sa stretol s Egypťanom (budúcim medailistom), s ktorým som prehral 2:5. Následne som nastúpil do repasáže, kde som zdolal Estónca 4:2. Nastupoval som do ďalšieho kola, ak by som vyhral, už by som bojoval o medailové umiestnenie, no s pretekárom z Ruska som prehral 2:6” okomentoval svoje premiérové účinkovanie Filip medzi seniorskou svetovou špičkou.
Filip trénuje v klube Farmex Nitra s trénerom Klaudiom Farmedínom, na tréningoch v škole pod vedením trénerky M. Bočkayovej Levickej.