Stredná športová škola, Slančíkovej 2, 950 50 NitraOktber 03 2023 23:21:53
header
Navigácia
Oznamy
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 28,982
· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

MŠVVŠ

Nova Vlna

História školy
Vývoj v rokoch 1998-2001

V prvých štyroch rokoch sa škola rozrastala každý rok o jednu triedu osemročnej formy štúdia. Športová príprava bola zameraná na individuálne druhy športu - atletika, moderná gymnastika, tenis, stolný tenis, plávanie a krasokorčuľovanie. Vedenie školy neustále vytváralo lepšie materiálne a personálne zabezpečenie pre plnenie cieľov školy. Zriadilo pohybové štúdio predovšetkým pre baletnú prípravu moderných gymnastiek a krasokorčuliarov, presťahovali sme posilňovňu do nových priestorov a dokončili výstavbu regeneračného centra, čím sa výrazne skvalitnili podmienky pre športovú prípravu a regeneráciu žiakov. Kvalitu riadenia, výchovy a vzdelávania v gymnáziu v druhom roku existencie preverilo komplexnou inšpekciou ŠIC Nitra i kontrola MŠ SR. Konštatovali, že za pomerne krátku dobu existencie školy boli vytvorené veľmi dobré podmienky pre zabezpečenie výchovno-vzdelávacieho procesu a športovej prípravy žiakov.


Vývoj od roku 2001 do súčasnosti

V priebehu štvrtého roka existencie predložilo vedenie školy na základe záujmu rodičovskej a športovej verejnosti návrh na rozšírenie štúdia na tunajšej škole o štvorročnú formu štúdia. Jeho následnou realizáciou sme umožnili najtalentovanejším športovcom zo športových tried 9-tych ročníkov kontinuálne pokračovať v športovej príprave i počas stredoškolského štúdia. Následne po vzniku Nitrianskeho samosprávneho kraja - nového zriaďovateľa bola škola premenovaná na Športové gymnázium Nitra. Okrem už spomenutých individuálnych druhov športu sme sa vo vyšších ročníkoch začali orientovať aj na volejbal (dievčatá) a hokej (chlapci).
S narastajúcim počtom žiakov sa zvyšovali nároky na priestory pre športovú prípravu. Preto sa realizoval plán výstavby ďalších športovísk v areáli školy - zriadili sme ďalšie pohybové štúdio, rekonštruovali sme palubovky v oboch telocvičniach, dokončili sme prestavbu pekárenskej haly na rekondičnú telocvičňu, čím sme získali nové priestory pre športovú prípravu atlétov. V súčasnosti dobudováváme dve antukové volejbalové ihriská, stolnotenisovú herňu a trávnaté zavlažované futbalové ihrisko. Súčasnú kvalitu, ktorú oceňuje aj rodičovská a športová verejnosť, dosiahla škola osobnou zaangažovanosťou všetkých zamestnancov, kvalitným personálnym obsadením a zodpovedným výberom žiakov.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Elektronická žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

23/09/2013 17:27
Dobrý deň, komunikácia funguje aj tento rok, len je to tam trošku pomenené ... ale určite sa dá prihlasovať aj odhlasovať zo stravy cez elek. žiac. kn.

18/09/2013 17:38
Pekný deň, kedy budú môcť žiaci znovu komunikovať so školskou jedálňou prostredníctvom elektronickej žiackej knižky ako minulý rok? Ten systém odhlasovania a prihlasovania na stravu bol super.

04/09/2013 11:12
treba dať žiadosť na vedenie školy o zmene športu

03/09/2013 13:56
takže môžem zmeniť šport durhý krát?

31/08/2013 19:31
To záleží od športu a ide o príspevky do školského športového klubu.