Stredná športová škola, Slančíkovej 2, 950 50 NitraJn 20 2024 21:11:24
header
Navigácia
Oznamy
Kto je Online
· Hostí Online: 3

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 28,982
· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

MŠVVŠ

Nova Vlna

Škola roka
Športové gymnázium Nitra - „Škola roka“ 2016

Ministerstvo školstva Slovenskej republiky a Slovenská asociácia športu na školách každoročne vyhlasuje celoštátnu súťaž športovej aktivity škôl pod názvom ŠKOLA ROKA. V školskom roku 2015/2016 sa do súťaže zapojilo vyše 350 základných škôl a 400 stredných škôl z celého Slovenska. Na slávnostnom vyhlásení výsledkov v Krušovciach sa zúčastnili žiaci Športového gymnázia Nitra – Lukáš Koreň a Emma Zapletalová (obaja atléti a reprezentanti Slovenska) spolu s riaditeľom školy Jaroslavom Mačekom a trénerkou a učiteľkou TV Evou Stűmpelovou. Ocenenie Škola roka získalo Športové gymnázium Nitra v oboch kategóriách stredných škôl, zvíťazili sme v súťaži dievčat aj chlapcov.


Športové gymnázium Nitra - „Škola roka“ 2015

Ministerstvo školstva Slovenskej republiky a Slovenská asociácia športu na školách každoročne vyhlasuje celoštátnu súťaž športovej aktivity škôl pod názvom ŠKOLA ROKA. V školskom roku 2014/2015 sa do súťaže zapojilo vyše 370 základných škôl a 440 stredných škôl z celého Slovenska. Na slávnostnom vyhlásení výsledkov za prítomnosti predsedu SAŠŠ Antona Javorku v Červenom Hrádku sa zúčastnili žiaci Športového gymnázia Nitra. Ocenenie Škola roka získalo Športové gymnázium Nitra v kategórii stredných škôl dievčat - 2.miesto a a v kategórii chlapcov - 4.miesto za nasledovnú medailovú žatvu: Dievčatá Športového gymnázia v Nitre – získali na školských MSR v atletike dva majstrovské tituly, vybojovali dve strieborné miesta a jeden bronz. Dievčatá volejbalistky sa tešili zo strieborných medailí. Chlapci Športového gymnázia v Nitre – sa tešili zo zisku titulu školských Majstrov Slovenska v stolnom tenise. Ďalej získali na MSR v atletike jeden majstrovský titul, vybojovali dve strieborné medaile a jedno tretie miesto.

Športové gymnázium Nitra - „Škola roka“ 2014

ŽIAR NAD HRONOM 24. októbra (SITA) – Oceniť základné a stredné školy, ktoré podporujú športové aktivity žiakov, je účelom celoslovenskej súťaže Škola roka, ktorej výsledky za uplynulý školský rok za účasti ministra školstva Petra Pellegriniho slávnostne vyhlásili na Základnej škole Jilemnického v Žiari nad Hronom. Organizuje ju Slovenská asociácia športu na školách v spolupráci s ministerstvom školstva. V kategórii stredných škôl - dievčatá sme obsadili 1. miesto a medzi základnými školami do 300 žiakov sme získali 3. miesto.

Športové gymnázium Nitra - „Škola roka“ 2008

22. októbra sa vo Svätom Petri v okrese Komárno konalo slávnostné vyhodnotenie XV. ročníka celoštátnej súťaže aktivity základných a stredných škôl v Slovenskej republike pod názvom „ŠKOLA ROKA“. Pri určovaní poradia sa brali do úvahy nielen umiestnenia na školských M SR (výkonnostná časť) a účasť v súťažiach, ale aj výsledky dosiahnuté vo výchovnej oblasti. Novinkou v ŠKOLE ROKA bola kategória športových gymnázií, kde sme obsadili 1. miesto pred ŠG Košice a ŠG Banská Bystrica.
V minulom školskom roku sa prebojovali naše volejbalistky až do celosvetového finále stredných škôl, ktoré sa konalo na Sardínii a stolní tenisti reprezentovali našu školu na Malte. V celoslovenských finálových súťažiach si úspešne počínali atléti, plavci, volejbalistky a stolní tenisti.

Mgr. Jaroslav Maček (riaditeľ školy) so študentom Martinom Kokavcov na slávnostnom vyhodnotení celoštátnej súťaže aktivity"ŠKOLA ROKA".
Športové gymnázium Nitra - „Škola roka“ 2007

Ministerstvo školstva Slovenskej republiky a Slovenská asociácia športu na školách každoročne vyhlasuje celoštátnu súťaž športovej aktivity škôl pod názvom ŠKOLA ROKA. V školskom roku 2006/2007 sa do súťaže zapojilo vyše 370 základných škôl a 440 stredných škôl z celého Slovenska. Na slávnostnom vyhlásení výsledkov tejto súťaže za prítomnosti generálneho riaditeľa sekcie štátnej starostlivosti o šport Pavla Macku a predsedu SAŠŠ Antona Javorku v Hornej Ždani sa zúčastnila zástupkyňa Športového gymnázia Nitra Mgr. Zlata Maniačková, ktorá nám o podujatí napísala :

„Teší ma, že práve naša škola získala ako jediná na Slovensku ocenenie „Škola roka“ vo všetkých troch možných kategóriách. V kategóriách základných škôl a stredných škôl – chlapci sme získali zhodne dve 3.miesta, v kategórii stredné školy – dievčatá sme obsadili krásne 2.miesto. Študenti školy získavajú body do tejto súťaže za zisk umiestnení v športových súťažiach. Ich medailová žatva je naozaj bohatá – veď Športové gymnázium Nitra počas svojej deväťročnej histórie už získalo viac ako tisíc medailí na majstrovstvách Slovenskej republiky a viac ako tucet medailí na majstrovstvách Európy a sveta.
Svojím študentom sa snažíme vytvárať podmienky pre zvládnutie gymnaziálneho štúdia a náročnej športovej prípravy s cieľom priviesť ich perspektívne do reprezentácie Slovenkej republiky vo vybranom druhu športu.“

Ocenenia prebrali

Spolu so zástupkyňou školy Mgr. Maniačkovou mali česť prevziať ocenenia za výsledky športovcov našej školy volejbalistka Katka Fábryová, plavec Denis Lenčéš a atlét Matúš Krčmár.

Jeden z diplomov


Mgr. Zlata Maniačková (zástupkyňa školy) spolu s Matúšom Krčmárom na slávnostnom ceremoniály.

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Elektronická žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

23/09/2013 17:27
Dobrý deň, komunikácia funguje aj tento rok, len je to tam trošku pomenené ... ale určite sa dá prihlasovať aj odhlasovať zo stravy cez elek. žiac. kn.

18/09/2013 17:38
Pekný deň, kedy budú môcť žiaci znovu komunikovať so školskou jedálňou prostredníctvom elektronickej žiackej knižky ako minulý rok? Ten systém odhlasovania a prihlasovania na stravu bol super.

04/09/2013 11:12
treba dať žiadosť na vedenie školy o zmene športu

03/09/2013 13:56
takže môžem zmeniť šport durhý krát?

31/08/2013 19:31
To záleží od športu a ide o príspevky do školského športového klubu.