Stredná športová škola, Slančíkovej 2, 950 50 NitraJl 13 2024 20:56:48
header
Navigácia
Oznamy
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 28,982
· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

MŠVVŠ

Nova Vlna

Mladí športovci zažili noc, ktorá sa neopakuje, 22. január 2011

Sobotňajší večer bol pre viaceré slovenské športové nádeje výnimočný. Pri svojom výkone tentokrát nepotrebovali klubové či národné dresy. Vymenili ich za obleky, spoločenské róby a účesy, aby spolu oslávili stužkovú slávnosť nitrianskeho Športového gymnázia.

Vzájomné skladanie komplimentov sa ozývalo celý večer. Oprávnene. Po úvodných veršoch z úst hádzanárky Adriany Medveďovej sa do sály vnieslo 54 krásnych mladých dám a elegantných džentlmenov. Viacerí z nich ukázali, že to s mikrofónom vedia. Počas príhovorov bolo na tvárach prítomných badať slzy dojatia aj smiechu. Nasledovalo slávnostné odovzdávanie zelených stužiek. Svoje pohybové danosti mnohí predviedli pri valčíku rodičovského tanca. Krátke dohadovanie maturitných známok a tréningových úľav prebehlo v podobe tanca s profesormi a trénermi.

Na rad prišiel zábavný program. Mladí športovci sa predviedli ako skvelí zabávači, tanečníci aj akrobati. Prítomným dovolili nazrieť do prostredia triedy počas školského vyučovania, aj do postele siedmich trpaslíkov. Na módnej prehliadke chlapci predstavili najnovšie modely dámskeho spodného prádla. Nechýbala scénka z „Baywatchu“ ani viacero kvalitných tanečných choreografií.

Krátko po polnoci si už pri piesňach Elánu v triednom kruhu vychutnávali najkrajšie chvíle stužkovej. Od tohto momentu sa v žiare diskosvetiel oslavovalo, ako sa na športovcov patrí, až do rána bieleho. Viacerí sa nad ránom zhodli, že noc to bola krásna a neopakovateľná. „Je to neopísateľná a neopakovateľná udalosť v mojom živote a som veľmi rada, že som tu. Dúfam, že úspešne zmaturujem. Táto škola mi bude veľmi chýbať, sú tu výborné podmienky pre rozvoj mládeže a skvelý kolektív. Na vysokú školu sa chystám. Ešte presne neviem, na akú, ale bude to dobrý smer,“ s úsmevom vraví krásna kapitánka volejbalistiek COP Dominika Drobňáková.

„Som dojatá. Stužková nám vyšla, veľmi sa mi tu páči a mrzí ma, že sa viac nebude opakovať,“ dodáva Aďa Medveďová. „Je tu výborná atmosféra, program bol veľmi zábavný a som rada, že tu môžem byť s takými skvelými ľuďmi,“ teší sa Radka Kubaliaková. „Páči sa mi tu úplne najviac, stužková je jedinečná. Program nám vyšiel skvele, na to, koľko sme ho nacvičovali. Na maturitu sa neteším, neučím a na výšku sa neteším,“ vraví s úsmevom Saška Halmová, vicemajsterka Európy v športovom aerobiku, no jedným dychom dodáva, že učiť sa bude, na „výšku“ ísť chce.
Pre Tomáša Kružliaka bola stužková veľkým zážitkom. „Páčil sa mi program, aj dievčatá sú veľmi pekne oblečené. Najviac to sekne Adriane Jurdovej,“ sklonil poklonu dievčatám bronzový medailista z MS. Hokejista Peter Trávniček počas stužkovej strelil gól juniorke Zvolena. Po víťazstve sa aj s Alexandrom Georgievským ponáhľali za spolužiakmi. Petra mrzel zmeškaný začiatok, no od svojho príchodu si večer poriadne užíval. O maturite má jasnú predstavu: „Všetci dostanú po prdeli a ja zmaturujem na jednotky.“
Želaný úspech mladého hokejistu prajeme celému kolektívu športovcov–maturantov.

Foto: Ján Šiller, zdroj: www.sme.sk
· sgnr dňa janur 24 2011 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Elektronická žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

23/09/2013 17:27
Dobrý deň, komunikácia funguje aj tento rok, len je to tam trošku pomenené ... ale určite sa dá prihlasovať aj odhlasovať zo stravy cez elek. žiac. kn.

18/09/2013 17:38
Pekný deň, kedy budú môcť žiaci znovu komunikovať so školskou jedálňou prostredníctvom elektronickej žiackej knižky ako minulý rok? Ten systém odhlasovania a prihlasovania na stravu bol super.

04/09/2013 11:12
treba dať žiadosť na vedenie školy o zmene športu

03/09/2013 13:56
takže môžem zmeniť šport durhý krát?

31/08/2013 19:31
To záleží od športu a ide o príspevky do školského športového klubu.