Stredná športová škola, Slančíkovej 2, 950 50 NitraJl 13 2024 21:13:57
header
Navigácia
Oznamy
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 28,982
· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

MŠVVŠ

Nova Vlna

Športovci dostali zelené stužky, 27. január 2012
Piatkový večer bol pre viaceré slovenské športové nádeje výnimočný. Pri svojom výkone tentokrát nepotrebovali klubové či národné dresy. Vymenili ich za obleky, spoločenské róby a účesy, aby spolu oslávili stužkovú slávnosť nitrianskeho Športového gymnázia.
Zábava na prahu dospelosti
Zima je aj obdobie stužkových slávností, zažili ju aj mladí športovci. Svoj nezabudnuteľný večer si užili plnými dúškami.

Všetko to začalo generálnou skúškou, kde si budúci maturanti naposledy vyskúšali nástup a organizáciu pri odovzdávaní stužiek. O pár okamihov neskôr to už bolo naostro. Tri triedy maturantov Športového gymnázia v Nitre sa v piatok večer stretli na stužkovej slávnosti. Dresy vymenili za večerné róby a saká, aby sa v čo najlepšom svetle postavili pred svojich rodičov, profesorov, trénerov a prijali zelenú stužku nádeje.
Slávnostný večer začal príhovorom zástupkyne riaditeľa školy Zlatky Maniačkovej, po ktorom prišlo na rad udeľovanie stužiek. Už so znakom nádeje sa svojimi slovami prihovorili prítomným aj študenti. Pri ich prejavoch pre rodičov, profesorov a trénerov mnohým mamám a otcom vyhŕkli slzy, ktoré si vysušili v rodičovskom tanci. Po ňom sa na parket dostali aj profesori. Tí tiež predviedli svoje umenie, tentoraz nie pedagogické, ale tanečné. Po oficiálnom programe sa začala zábava. Študenti vybehli na pódium a svojimi programami uistili všetkých prítomných, že v prípade neúspechu na športovom poli sa bez problémov uživia aj herectvom.

„Pre mňa to bola nezabudnuteľná noc. Všetko vyšlo, ako malo. Bola to naozaj vydarená stužková. Dievčatá mali parádne šaty, veľmi im to pristalo,“ vystrúhal kompliment spolužiačkam Samo Sládečka, motokárový pretekár. „Aj atmosféra medzi profesormi a žiakmi bola oveľa uvoľnenejšia a nebola napätá. Veľmi sa mi to pozdávalo,“ nešetril slovami chvály športovec, ktorý zatiaľ uvažuje, či bude v štúdiu pokračovať. „Možno si dám rok pauzu, ešte neviem. Na maturitu som sa tiež ešte neučil, ale v najbližšej dobe určite začnem,“ so smiechom dodáva.
Aj hádzanárka ŠG Slávia UDHK Nitra-Sereď Jasmína Vargová si nevedela jedinečnú noc vynachváliť. „Navždy to pre mňa bude nezabudnuteľný večer. Vynikajúco sme sa bavili so spolužiakmi, rodičmi aj profesormi. Veľká vďaka patrí nášmu pánovi triednemu Čapistrákovi, ktorý sa o nás celé štyri roky staral,“ nezabudla hádzanárka ani na triedneho profesora. „Celé to je takým vyvrcholením pekného stredoškolského štúdia,“ spokojne dodala Jasmína, ktorá bude maturovať nie zo štyroch, ale piatich predmetov a najväčší rešpekt má pred angličtinou. Na vysokú školu sa bude hlásiť aj do Prahy.

Aj do tretice zazneli slová chvály na tohtoročnú stužkovú ŠG. „Všetko bolo vynikajúce, super jedlo, super prostredie, ja som sa bavil kráľovsky. Čo viac k tomu dodať? Bolo to skvelé,“ stručne a výstižne zhodnotil volejbalista VK Ekonóm SPU Nitra Martin Pavelka, ktorý si postupne začína uvedomovať termín blížiacej sa skúšky dospelosti. „Aj ja pociťujem stres z blížiacej sa maturity. Treba si však tým všetkým prejsť. Musíme to zvládnuť. Každý to absolvoval a treba sa s tým jednoducho vysporiadať,“ možno až prekvapujúco seriózne sa k maturite stavia volejbalista, ktorý plánuje ísť na vysokú školu, no zatiaľ ešte nevie, na akú a aký odbor.

zdroj: www.sme.sk

· sgnr dňa janur 29 2012 · V Nekategorizované · 3 Komentárov · Vytlačiť
Komentáre
#1 | veneamin1984 dňa aprl 13 2012 13:18:54
#2 | veneamin1984 dňa aprl 22 2012 03:47:33
#3 | keith dňa jl 24 2012 05:45:41
excellent destination to commence might be price cut retailers with your ingredient. Affordable Promenade Attire. www.dressmore.co.uk/images/thumbnails/new/01063a-1.jpg . Retailers usu'sly have extremely inexpensive promenade attire for beneath $100. The rein the kind ofon for this can be uncomplicated these discounted promenade outfits are leftover from lin the kind oft sein the kind ofon and transported to those spots for liquidation. very well. plus size evening dresses plus size evening dresses Nonetheless formal evening dress formal evening dress , Promenade Attire on Sale. the ideal and also most reasonably priced promenade outfitHowToMakeAPromDress wedding dresses under $100 wedding dresses under $100 . cheap prom dresses cheap prom dresses . ? Picturesthere is almost nothing defective with these price reduction promenade gowns and so they can liter'sly assistance help you save countless pounds vintage bridesmaid dresses vintage bridesmaid dresses . victorian bridal dresses victorian bridal dresses as. homecoming dresses homecoming dresses . What is aged is new any more. most. As a result choose any appear in your mother's and aunt's cupboard. Possibly of them could
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Elektronická žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

23/09/2013 17:27
Dobrý deň, komunikácia funguje aj tento rok, len je to tam trošku pomenené ... ale určite sa dá prihlasovať aj odhlasovať zo stravy cez elek. žiac. kn.

18/09/2013 17:38
Pekný deň, kedy budú môcť žiaci znovu komunikovať so školskou jedálňou prostredníctvom elektronickej žiackej knižky ako minulý rok? Ten systém odhlasovania a prihlasovania na stravu bol super.

04/09/2013 11:12
treba dať žiadosť na vedenie školy o zmene športu

03/09/2013 13:56
takže môžem zmeniť šport durhý krát?

31/08/2013 19:31
To záleží od športu a ide o príspevky do školského športového klubu.