Stredná športová škola, Slančíkovej 2, 950 50 NitraJl 13 2024 21:22:52
header
Navigácia
Oznamy
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 28,982
· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

MŠVVŠ

Nova Vlna

Majsterkou Slovenska opäť naša absolventka Xénia Kilianová
GymnastikaPosledný septembrový víkend sa v Brne konali majstrovstvá Slovenska v modernej gymnastike v kategórii senioriek. Nitriansky Oddiel modernej gymnastiky reprezentovali tri seniorské reprezentantky X.Kilianová, N.Poliakova a K.Rašková. Všetky dievčatá sú zverenkyne hlavnej trénerky ŠK ŠOG Ľubov Kilianovej a študentky, resp. absolventky Športového gymnázia v Nitre.

Suverénnou víťazkou a majsterkou Slovenska vo viacboji sa stala naša Xénia Kilianová. Nataliya Poliakova obsadila druhé miesto a Karolína Rašková štvrté miesto. Pre Karolínu bola táto súťaž v kategórii senioriek premiérová, ešte v auguste štartovala za juniorky.

Vo finále jednotlivých náčiní Xénia Kilianová potvrdila svoju líderskú pozíciu a získala zlato vo všetkých štyroch náčiniach - obruč, lopta, kužele a stuha. Karolína Rašková bola trikrát strieborná s obručou, kužeľmi a stuhou, zostava s loptou jej priniesla bronz. Nataliya Poliakova, bohužiaľ, pre zranenie do finále jednotlivých náčiní nenastúpila. Pre Xéniu je to už štvrté víťazstvo na M-SR v tejto kategórii. Dokonca po tretíkrát bodovala s rovnakým výsledkom, teda získala dokopy päť prvenstiev v jednej súťaži. Nezohráva tréma na takýchto súťažiach svoju rolu? „Tesne pred nástupom na koberec potrebujem maximálne sústredenie, ešte naposledy si rekapitulujem prvky v hlave a opakujem si, že to viem, len sa musím sústrediť na to, čo robím“, hovorí Xénia a dopĺňa ju Karolína: „Najdôležitejšia je koncentrácia len na seba, dostať sa do stavu, kde nevnímam svet okolo seba. Cvičím pre seba a mojich rodičov, ktorí ma vo všetkom podporujú.“ Dievčatám blahoželáme.


· sgnr dňa september 28 2016 · V Gymnastika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Elektronická žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

23/09/2013 17:27
Dobrý deň, komunikácia funguje aj tento rok, len je to tam trošku pomenené ... ale určite sa dá prihlasovať aj odhlasovať zo stravy cez elek. žiac. kn.

18/09/2013 17:38
Pekný deň, kedy budú môcť žiaci znovu komunikovať so školskou jedálňou prostredníctvom elektronickej žiackej knižky ako minulý rok? Ten systém odhlasovania a prihlasovania na stravu bol super.

04/09/2013 11:12
treba dať žiadosť na vedenie školy o zmene športu

03/09/2013 13:56
takže môžem zmeniť šport durhý krát?

31/08/2013 19:31
To záleží od športu a ide o príspevky do školského športového klubu.