Stredná športová škola, Slančíkovej 2, 950 50 NitraJl 13 2024 20:45:07
header
Navigácia
Oznamy
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 28,982
· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

MŠVVŠ

Nova Vlna

Úspešný víkend nitrianskych gymnastiek, september 2017
GymnastikaPosledný augustový víkend bol top víkendom nielen pre nitriansku, ale aj svetovú modernú gymnastiku. V jednom čase sa konala Svetová letná univerziáda na Taiwane, Majstrovstvá sveta v modernej gymnastike v talianskom Pesare, a aj prestížna FIG súťaž Grazia Fair Cup v Budapešti.
Študentka športového gymnázia Alexandra Čechová ako jediná moderná gymnastka reprezentovala Slovensko na Majstrovstvách sveta 2017 v Pesare v kategórii senioriek. Saške sa najlepšie vydarila zostava s kužeľmi a loptou.

Xénia Kilianová, naša bývalá žiačka a členka ŠK ŠOG, reprezentovala Slovensko v Taipei na letnej univerziáde mimoriadne úspešne. Spomedzi 38 gymnastiek z 22 krajín v kategórii senioriek si celkovo vybojovala skvelé 15.miesto. V jednotlivých náčiniach sa jej najlepšie darilo so stuhou, s ktorou obsadila 12.miesto.
"Obruč s loptou som zacvičila celkom uspokojivo, aj keď to nebol môj životný výkon, no s kužeľmi som nebola spokojná. Stuha sa mi podarila najlepšie. Čo sa týka organizácie súťaže, bol to silný zážitok. Neprekvapilo ma silné zastúpenie Rusiek, Ukrajiniek, Bielorusiek, pretože tie sa zúčastňujú každej jednej veľkej súťaže a v gymnastike dominujú. Konkurencia teda bola veľká. Nadruhej strane, nečakala som, že aj Taiwanky majú pomerne silnú zostavu gymnastiek. Sú to dievčatá, ktoré na bežných svetových súťažiach nestretávate", písala Xénia priamo z Taipei.

Juniorka Natália Majzlíková a staršia žiačka Lianka Vilčeková vycestovali spoločne s ďalšími gymnastkami ŠK ŠOG cez víkend 26.-27.8.2017 do Budapešti na Grazia Fair Cup, kde súťažili v programe B v šiestich kategóriách a priniesli spolu päť medailí (4-1-1). Natálka získala 1.miesto so stuhou a loptou, Lianka 2.miesto s kužeľmi a loptou. Najväčším lákadlom pre dievčatá boli čestní hostia súťaže - gymnastické legendy Ruska Evgenia Kanaeva (víťazka olympijských hier 2008 a 2012, 17-násobná víťazka svetových pohárov a 13-násobná víťazka európskych pohárov), a Ruska Rita Mamun (zlatá z OH 2016 v Riu, majsterka sveta 2016 z Baku a držiteľka rekordu za najvyššiu dosiahnutú známku v individuálnej zostave s náčiním). V programe A súťažila aj ďalšia olympionička a niekoľkonásobná majsterka Ruska Alexandra Soldatova, ktorá získala suverénne 1.miesto v kategórii senioriek.· sgnr dňa september 18 2017 · V Gymnastika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Elektronická žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

23/09/2013 17:27
Dobrý deň, komunikácia funguje aj tento rok, len je to tam trošku pomenené ... ale určite sa dá prihlasovať aj odhlasovať zo stravy cez elek. žiac. kn.

18/09/2013 17:38
Pekný deň, kedy budú môcť žiaci znovu komunikovať so školskou jedálňou prostredníctvom elektronickej žiackej knižky ako minulý rok? Ten systém odhlasovania a prihlasovania na stravu bol super.

04/09/2013 11:12
treba dať žiadosť na vedenie školy o zmene športu

03/09/2013 13:56
takže môžem zmeniť šport durhý krát?

31/08/2013 19:31
To záleží od športu a ide o príspevky do školského športového klubu.