Stredná športová škola, Slančíkovej 2, 950 50 NitraJl 13 2024 22:09:35
header
Navigácia
Oznamy
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 28,982
· Najnovší člen: KiffSpilm
Online školský časopis

Nova Vlna

MŠVVŠ

Nova Vlna

Vernisáž venovaná osobnosti M.R. Štefánika, november 2018
Dňa 13.11.2018 sa v spoločenskej hale konala vernisáž, ktorou sme otvorili výstavu venovanú osobnosti Milana Rastislava Štefánika. Vernisáž bola zároveň slávnostným ukončením projektu, do ktorého sme sa prihlásili na základe Slovensko-francúzskej výzvy „Prvá svetová vojna a osobnosť Milana Rastislava Štefánika“ vyhlásená k storočnici ukončenia 1. svetovej vojny Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Pre názov projektu sme vybrali jeden z citátov Milana Rastislava Štefánika, ktorý v sebe spája jeho príslušnosť k dvom národom, k Slovákom aj k Francúzom:
Konám horlivo svoju povinnosť na fronte, aby som robil česť slovenskému národu a dokázal úprimnú lásku k Francúzsku.“

Cesta k záverečnej vernisáži bola veľmi dynamická, tvorivá, naplnená rôznymi aktivitami a zároveň pomerne krátka. V priebehu dvoch mesiacov žiaci kvarty B, kvinty B a septimy B spolu so svojimi učiteľmi dejepisu, informatiky a francúzštiny absolvovali celý rad aktivít, v priebehu ktorých vzniklo veľké množstvo veľmi rozmanitých výstupov, pomôcok, učebných materiálov, umeleckých diel, fotografií a videí, život M.R. Štefánika prerozprávali vo vlastnej básni, pripravili výstavu, prezentáciu a sprievodné slovo v slovenčine aj francúzštine, pretože celý program slávnostného otvorenia výstavy bol realizovaný dvojjazyčne.
Slávnostnej vernisáže sa zúčastnili vzácni hostia z Francúzskeho inštitútu na Slovensku, atašé pre spoluprácu v oblasti vzdelávania pán Thibaut Triqueneaux a pani Esin Dalmaz, poslanec NR SR a podpredseda ÚNSK pán Marian Kéry, riaditeľka Domu Matice slovenskej v Nitre pani Veronika Bilicová, riaditeľ Hotela Kaštieľ Mojmírovce pán Štefan Bugár, žiaci z okolitých základných škôl so svojimi učiteľmi, rodičia a priatelia školy.

Je pre nás veľkým potešením veľmi úprimné poďakovanie a ocenenie spoločného výsledku nielen zo strany prítomných hostí, tešia nás aj pozitívne ohlasy na webových stránkach všetkých škôl, ktoré sa otvorenia výstavy aj výstavy samotnej zúčastnili a najmä pocit hrdosti a spokojnosti našich žiakov a ich učiteľov s dobre vykonanou prácou, ktorej výsledkom nie sú len hmatateľné a interaktívne výstupy a pomôcky, ale najmä široká škála získaných a nadobudnutých poznatkov, vedomostí, zručností, schopností a kompetencií.

Vernisáž M.R. Štefánika
· sgnr dňa november 16 2018 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Elektronická žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

23/09/2013 17:27
Dobrý deň, komunikácia funguje aj tento rok, len je to tam trošku pomenené ... ale určite sa dá prihlasovať aj odhlasovať zo stravy cez elek. žiac. kn.

18/09/2013 17:38
Pekný deň, kedy budú môcť žiaci znovu komunikovať so školskou jedálňou prostredníctvom elektronickej žiackej knižky ako minulý rok? Ten systém odhlasovania a prihlasovania na stravu bol super.

04/09/2013 11:12
treba dať žiadosť na vedenie školy o zmene športu

03/09/2013 13:56
takže môžem zmeniť šport durhý krát?

31/08/2013 19:31
To záleží od športu a ide o príspevky do školského športového klubu.