· Najnovší člen: KiffSpilm
Vitajte
Gymnázium s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka
Denis Ambruš - majster Európy, október 2014
Na IFBB majstrovstvách Európy v detskom fitness, ktoré sa konali 25. októbra v Budapešti, veľmi jasne zasvietili slovenské detské hviezdičky a medzi nimi aj tá naša - Denis Ambruš (zverenec Lívii Maťušovej).

Slovensko vyhralo Pohár národov, keďže získalo 5 zlatých, 1 striebornú a 2 bronzové medaily! Lívia Maťušová (reprezentačná trénerka) neskrývala radosť: „Pohár národov sme získali tretíkrát za sebou, najskôr na ME 2013, potom na MS 2014 a teraz na ME 2014, ale takáto žatva, ako na tomto šampionáte, ešte doteraz nebola.
· sgnr dňa oktber 27 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Slovenský pohár žiakov 2014, október 2014
PlávaniePočas víkendu 25.-26.10.2014 sa v Nových Zámkoch konalo 5. kolo "Slovenského pohára žiakov 2014", ktorého sa zúčastnili aj žiaci našej školy a taktiež nové plavecké nádeje z plaveckej prípravky.
Najlepšie umiestnenie vyplával Šimon Gabalec, ktorý na 100m PP skončil na 7. mieste a na 100m Z skončil na 10.m. Z dievčat sa najviac darilo Lucii Horinkovej, ktorá vyplávala 9.miesto v disciplínach 100m VS a 50m prsia.
Jakubička Martin: 50m P - 8.miesto a 100m PP - 10.miesto
Sršeň Martin: 50m P - 9.miesto ...
· sgnr dňa oktber 27 2014 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá ZSO v plávaní - 1.kolo, október 2014
PlávanieDňa 13.10. 2014 si naši plavci zmerali sily na M-ZSO v Trenčíne. Najviac sa darilo Jane Mikovej, ktorá bola 3. na 200m P, 6. na 50m P, 7. na 100m VS, 100m Z, 200m PP.

Gabalec Šimon: 7.m - 100VS, 8.m - 100Z, 10. m - 200PP
Jakubička Martin: 9.m - 100M
Šimko Filip: 5.m - 50M, 5.m - 100VS
· sgnr dňa oktber 23 2014 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
plavecké preteky "Štiavnický kahanec", október 2014
PlávanieDňa 11.-12.10. 2014 sa v Banskej Štiavnici konali 34. ročník plaveckých pretekov "Štiavnický kahanec", kde športové gymnázium reprezentovali aj plavci našej školy.
Najviac sa darilo Šimonovi Gabalcovi, ktorý v disciplíne 50m znak vyplával 3. miesto časom 0:40,22, v disciplíne 100m znak skončil na 4. mieste, kde mu necelá sekunda chýbala na medailu a v disciplínach 50m a 100m kraul obsadil 5. miesto.
Martin Jakubička obsadil 10. miesto v disciplíne 50m motýľ a 12. miesto v disciplíne 100m prsia. Darilo sa aj Simone Bojdovej, ktorá vyplávala 11. miesto na 50m znak a 13. miesto na 50m prsia. V kategórii open nás reprezentovala Miková Jana, ktorej sa najviac darilo v disciplíne 50m prsia, kde skončila na 13. mieste.
Premiéru mali aj naši prímania Lucia Horinková, Martin Sršeň, Maxim Krcho a taktiež Terézia Chuťková a Hasim Hamza, ktorí si vyplávali nové osobné rekordy.
· sgnr dňa oktber 12 2014 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá kraja SŠ v cezpoľnom behu, október 2014
Atletika8. októbra sa v Krušovciach uskutočnilo krajské kolo v cezpoľnom behu stredných škôl.
Družstvo dievčat Veronika Zrastáková, Barbara Bakóová a Ivana Bitarová zvíťazili a postúpili tak do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční n23. októbra v starej Ľubovni. Veronika zvíťazila aj v kategórii jednotlivcov. Naši chlapci Dávid Mazúch, Stanislav Mrva a Miroslav Borovka obsadili v súťaži družstiev 2. miesto.
· sgnr dňa oktber 08 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Tituly z M SR máme opäť v Nitre, október 2014
AtletikaV Trnave sa uskutočnil atletické majstrovstvá Slovenska družstiev dorastu. Chlapci ŠK ŠOG Nitra zvíťazili 12. krát v rade, dievčatá získali deviaty titul (s prestávkami). Oba tímy si tak vybojovali právo reprezentovať Slovensko na Európskom pohári juniorov v roku 2015, dievčatá sa predstavia v elitnej "A" kategórii, nakoľko tento postup si zabezpečili pred dvoma týždňami v portugalskej Leirii výborným 2. miestom.
Družstvá - dorastenci: 1. ŠOG Nitra 250, 2. Dubnica 240, 3. N. Zámky 174, atď.
Dorastenky: 1. ŠOG Nitra 343, 2. Dubnica 287, 3. Trnava 148, atď.
· sgnr dňa oktber 05 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR vo viacbojoch, september 2014
Atletika27.-28. septembra sa v Bratislave na Mladej Garde uskutočnili majstrovstvá Slovenska vo viacbojoch. Majstrovský titul obhájil v desaťboji medzi juniormi Ákos Juhos, 3. miesto obsadil Dávid Mazúch. Medzi dorastenkymi sa presadila vekom ešte žiačka Denisa Kotúčková, ktorá si priviezla bronz.
4. miesta obsadili junior Stanislav Mrva a dorastenka Aneta Flajžíková.
· sgnr dňa september 28 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Juniorky ŠK ŠOG postúpili do áčka na EPJ, september 2014
AtletikaAtlétky ŠK ŠOG Nitra dosiahli pekný úspech v B-kategórii Európskeho pohára juniorov v portugalskej Leirii.
Spomedzi 8 tímov obsadili druhú priečku za Spartou Kodaň a prvý raz v histórii postúpili medzi juniorskú kontinentálnu elitu. Z atlétok ŠK ŠOG zvíťazili Natália Ostrožlíková na 200 m (25,78) a Zuzana Karaffová vo výške (173 cm), okrem toho si slovenské atlétky vybojovali až deväť druhých miest, a to rozhodlo o ich postupe.
Milan Giraltoš, predseda ŠK ŠOG Nitra: „Oba naše tímy predviedli bojovný výkon. Dievčatá nám postupom do elitnej kategórie urobili veľkú radosť. Podržali nás opory - Ledecká, Ostrožlíková, Karaffová, Zrastáková, milo prekvapili Takácsová, Holzknechtová i obe štafety-4x100m /Karaffová, Zeleňáková, Dermeková, Ostrožlíková a 4x400m /Zrastáková, Popelková, Nováková a Ledecká/..“ U chlapcov si prvenstvá priviezli Hugo Korman a Marek Taškár, druhé miesta Viktor Daňo a Nikolas Broš.
Karatisti na medzinárodných súťažiach, september 2014
KarateKaratisti z našej školy súťažili v Budapešti a aj na Havajských ostrovoch.
Budapest open: juniorky -53 kg: 3. Rebeka Vidová, +59 kg: 2. Miriama Kozmová, kadeti -57 kg: 2. David Podsklan, +70 kg: 1. Norbert Faltus, muži U21 -67 kg: 1. Matej Homola, +84 kg: 1. Ilir Kabashi, muži -67 kg: 2. M. Homola, +84 kg: 1. I. Kabashi, juniori: 3. D. Jankech, juniori U21: 2. S. Dávid.

Na súťaži Hawaii open sa predstavil Samuel Dávid, ktorý zvíťazil v kata medzi juniormi a bol druhý medzi mužmi, keď prvenstvo získal náš absolvent Matej Urik.
· sgnr dňa september 23 2014 · V Karate · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR družstiev starších žiakov v atletike, september 2014
Atletika20. septembra sa v Košiciach uskutočnili majstrovstvá Slovenska družstiev žiakov a žiačok. Dievčatá z ŠK ŠOG Nitra vybojovali strieborné medaily, chlapci skončili na 5. mieste.

K najväčším oporám družstiev patrili z našej školy: Lenka Guzmická, Peter Rigo, Emma Chalupová, Kika Majzlíková, Juliana Kopecká, Samuel Čukan, Filip Zahradníček.
Majstrovstvá sveta v behu do vrchu, september 2014
Atletika
Casette di Massa (Taliansko)- Na majstrovstvách sveta v behu do vrchu sa predstavila naša juniorka Veronika Zrastáková, ktorá si vybojovala 23. miesto zo 43 pretekárok, keď v záverečných metroch odolala 2 tureckým reprezentantkám.

Mali sme zastúpenie aj medzi juniormi v podaní Miroslava Borovku, ktorý vybojoval 48. miesto zo 72 štartujúcich.