· Najnovší člen: KiffSpilm
Vitajte
Gymnázium s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka
OZNAM
Slávnostné otvorenie školského roka 2015/2016 sa uskutoční 2. septembra v stredu o 10:00 hod. v spoločenskej hale školy.
· sgnr dňa august 30 2015 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
ME žien v basketbale U16 , august 2015
Na Majstrovstvá Európy žien do 16 rokov, ktoré sa uskutočnili v Portugalsku, sa do reprezentačného výberu dostali aj naše tri talentované basketbalistky: Natália Martišková, Tereza Sailerová a Viktória Fehérová.

V skupine sa stretli v dueloch s hráčkami z Čiech, Turecka, Portugalska, Ruska a Talianska.
· sgnr dňa august 20 2015 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M-SR v behu do vrchu, august 2015
AtletikaSúčasťou 32. ročníka horského krosu Pruské-Vršatec boli tento víkend aj M-SR v behu do vrchu v kategóriach ženy, muži a juniori.

Na náročnej 9 km trati s prevýšením 534 m si majstrovský titul pre rok 2015 vybojoval v kategórii juniorov Miroslav Borovka.
· sgnr dňa august 17 2015 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR mužov a žien v atletike, august 2015
Atletika1. a 2. augusta sa uskutočnili v Banskej Bystrici majstrovstvá Slovenska v atletike. Striebornú medailu si vybojoval vekom ešte dorastenec Miroslav Borovka v behu na 3000m cez prekážky , bronz pridala juniorka Daniela Ledecká v behu na 400m a Nikolas Broš vo vrhu guľou. Na 3. mieste sa umiestnili obe dievčenské kvartetá – 4x100 (Nováková, Zeleňáková, Včková, Ledecká) a 4x400 (Zeleňáková, Zapletalová, Nováková, Ledecká) a chlapčenské 4x100m (Taškár, Rigo, Koreň, Privalinec).
· sgnr dňa august 02 2015 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá sveta U 17 a majstrovstvá Európy juniorov, júl 2015
AtletikaV kolumbijskej Cali sa uskutočnili majstrovstvá sveta U 17, kde sa prebojoval aj náš Matúš Meluš. Za svojím osobným rekordom v behu na 110m pr. zaostal o 5 stotín a skončil na celkovo 26. mieste, len 10 stotín od postupu do semifinále. Oštepár Marek Taškár z klubu ŠK ŠOG Nitra skončil výkonom 60,06 m na 27. mieste.
Daniela Ledecká sa predstavila na Majstrovstvá Európy juniorov vo švédskej Eskilstune, keď z rozbehov na 400m pr. postúpila do semifinále. Obsadila napokon pekné 15. miesto. Bolo to už jej tretie vrcholné podujatie v rade za sebou (2013:MS 17 Doneck-400m, 2014: MSJ Eugene – 400m pr.).
· sgnr dňa jl 21 2015 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Miroslav Borovka na medzinárodnom Pohári mládeže do 17 rokov, jún 2015
AtletikaNa medzinárodnom Pohári mládeže do 17 rokov v behu do vrchu (neoficiálne MS) v bulharskom Smoljane si zo slovenských reprezentantov najlepšie počínal Miroslav Borovka (ŠK ŠOG Nitra) v súťaži chlapcov, ktorý obsadil 30. miesto spomedzi 61 štartujúcich.

"Bežalo sa mi dobre, až kým som si na treťom kilometri nepodvrtol členok. Mojou povinnosťou bolo skončiť v prvej polovici štartového poľa, čo sa mi podarilo. Osobne som sa však chcel dostať do prvej dvadsiatky, čo som nesplnil, preto som sklamaný," skonštatoval Borovka.
· sgnr dňa jn 30 2015 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
MSR v atletike juniorov, jún 2015
Atletika27.-28. júna sa v Nových Zámkoch uskutočnili majstrovstvá Slovenska juniorov v atletike. V sobotu si majstrovský titul vybojovali: Matúš Meluš - 110m pr., Aneta Flajžíková - diaľka, Nikolas Broš - guľa, Adam Krchňavý - 800m, Nina Nováková, Monika Zeleňáková, Anna Vlčková, Daniela Ledecká - 4x100m. Na 2. mieste sa umiestnili: Simona Takácsová - 100m pr., Nikolas Broš - disk, Dávid Mazúch 800m, Hugo Korman - výška, Barbara Bakóová - 3000m pr.. Bronz získali: Nina Nováková - 400m, Monika Zeleňáková - 100m, Viktor Daňo - guľa, disk, Matúš Meluš, Marek Taškár, Peter Rigo, Lukáš Koreň - 4x100m, Aneta Flajžíková, Patrícia Dermeková, Simona Takácsová, Barbara Bakóová - 4x100m.

Výsledky nedeľa: 1. miesto - Daniela Ledecká, Dávid Mazúch - obaja 400m pr.,
2. miesto: Monika Zeleňáková, Natália Popelková, Nina Nováková, Daniela Ledecká - 4x400m
3. miesto: Simona Takácsová-400m pr., Aneta Flajžíková - trojskok
· sgnr dňa jn 27 2015 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Fukas bude jazdiť za Nitru, jún 2015
KrasokorčuľovanieNa valnom zhromaždení Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu znel opäť potlesk pre Simona Fukasa.

Štrnásťročný Nitran prevzal z rúk prezidentky SKrZ Felicitas Babušíkovej víťaznú trofej za triumf v Slovenskom pohári starších žiakov. V tejto súťaži Fukas zvíťazil už ôsmy rok za sebou, samozrejme, vždy vo svojej vekovej kategórii.

Nakoľko počas minulej sezóny získal majstrovský titul a splnil všetky požadované kritériá, v nasledujúcej sezóne 2015/16 bude už zaradený do juniorskej reprezentácie Slovenska. Zároveň bude na domácom ľade súťažiť aj v kategórii starších žiakov...
· sgnr dňa jn 23 2015 · V Krasokorčuľovanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M-SR mladších žiakov, Košice 2015
PlávaniePočas víkendu sa v Košiciach konali M-SR mladších žiakov, kde si spomedzi najlepších plavcov v kategórii 11.-12. ročných zmerali sily aj žiaci prímy športového gymnázia - Lucia Horinková, Martin Rumanovský a Dárius Jančo.

Najviac sa darilo Lucii Horinkovej, ktorá zaplávala 200VS v novom osobnom rekorde za 2:40,35 a vyplávala 14. miesto, na 400VS sa jej podarilo zlepšiť svoj osobný rekord až o 32 sekúnd. Z 10 štartov sa našim plavcom podarilo vyplávať 8 osobných rekordov a nové skúsenosti, keďže absolvovali svoje 1. M-SR. . .
· sgnr dňa jn 22 2015 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR v atletike mladších žiakov, Skalica 2015
Atletika 21. júna sa v Skalici uskutočnili majstrovstvá Slovenska v atletike mladších žiakov. Natália Holešová získala dva majstrovské tituly v behu ma 300m a v štafetovom behu a pridala striebro v behu na 60m prekážok.

výsledky ŠK ŠOG Nitra:
Andrea Švecová 150m- 1.m 19,14 OR, Natália Holešová 300m- 1.m 46,26 OR, Paula Ácsová 600m-1.m 1:44,48 OR, štafeta dievčat 4x60- 1.m 32,95 Kelemenová, Ácsová, Švecová, Holešová,
Paula Ácsova 150m-2.m 20,12 OR, Natália Holešová 60m pr.- 2.m 10,49 OR, Philipp Ručka 60m- 2.m 8,05 OR, Philipp Ručka 1000m- 2.m 3:19,45
· sgnr dňa jn 21 2015 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M-SR starších žiakov - plávanie, jún 2015
PlávanieDruhý júnový víkend sa v Štúrove konali M-SR starších žiakov v plávaní. Medzi 210 najlepších pretekárov sa nominovali aj plavci ŠG a zmerali si svoje sily na 50m otvorenom bazéne. Z celkového počtu 18 štartov si vyplávali 14 osobných rekordov.

Najviac sa darilo Šimonovi Gabalcovi, ktorý si vyplával v disciplíne 200m znak 9. miesto, na 100m znak 10. miesto a 200PP 15. miesto, Simona Bojdová vybojovala 11.miesto v disciplíne 400PP, 16. miesto 400VS a Martin Jakubička vyplával 14. miesto v disciplíne 200m M a 20. miesto 200m PP.