· Najnovší člen: KiffSpilm
Vitajte
Gymnázium s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka
Atléti sa predstavia na vrcholných podujatiach, júl 2016
Atletika Na vrcholné podujatia sa kvalifikovali štyria študenti - atléti našej školy. Do reprezentačnej štafety 4x400m na ME dospelých v Amsterdame sa nominovala čerstvá maturantka Daniela Ledecká (trénerka Katarína Adlerová), na ME do 17 rokov sa predstavia v gruzínskom Tbilisi v behoch na 400m, 400m pr. a štafete Emma Zapletalová (tréner Peter Zňava) a v behu na 400m pr. a štafete Lukáš Koreň (trénerka Katarína Adlerová). V poľskom Bydghoszczi sa uskutočnia MS juniorov, a aj na tomto podujatí máme zastúpenie v podaní Matúša Meluša (tréneri: Martin Illéš, Jaroslav Broďáni) v behu na 110m pr.

A budeme držať palce aj nášmu absolventovi Marcelovi Lomnickému, ktorý sa prestaví nielen na ME, ale aj na Olympijských hrách v Riu.
· sgnr dňa jl 03 2016 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá sveta vo volejbale školských družstiev, júl 2016
VolejbalMajstrovstvá sveta vo volejbale školských družstiev sa uskutočnili za účasti našich dievčat v srbskom Belehrad v dňoch 25.6. - 3.7.2016.
· sgnr dňa jl 03 2016 · V Volejbal · 0 Komentárov · Vytlačiť
Medzištátne juniorské atletické štvorstretnutie, júl 2016
AtletikaSlovenská juniorská reprezentácia v atletike obsadila v medzištátnom štvorstretnutí Slovinsko - Česko - Maďarsko - Slovensko v maďarskom meste Miškovec celkovo 4. miesto so ziskom 211 bodov. Chlapci skončili tiež štvrtí, dievčatá však predstihli Slovinsko a obsadili 3. priečku.
Medailové umiestenia našich atlétov: 3000 m prek.: 3. M. Borovka 9:51,43, oštep: 3. M. Taškár 60,65
· sgnr dňa jl 03 2016 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR v plážovom volejbale, jún 2016
VolejbalV Žiline sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale.

Z celkového prvenstva sa v kategórii U 18 tešil pár Monika Stumpelová - Tamara Jurášová, bronz získala dvojica Ema Magdinová - Nina Vasková. V kategórii U20 bronz získala Alena Ružbaská vo dvojici so Žilinčankou.
· sgnr dňa jl 03 2016 · V Volejbal · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Denis Ambruš - piaty na MS, jún 2016
V srbskom Novom Sade sa konali majstrovstvá sveta v detskom fitnes. Denis Ambruš, minuloročný majster sveta, predviedol dokonalú zostavu, s ktorou bol priebežne na druhom mieste. Po prezentácii postavy však skončil na konečnom piatom mieste.
· sgnr dňa jl 03 2016 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR dospelých, jún 2016
AtletikaV Banskej Bystrici sa uskutočnili majstrovstvá SR jednotlivcov dospelých.

Na stupne víťazov vystúpili aj pretekári z nášho klubu ŠK ŠOG Nitra. 2. miesta: Miro Borovka-1500m., D. Mazúch - 3000m pr., R. Lobb - guľa, V. Daňo - disk, 3.miesta: B. Bakóová - 3000m pr., Zeleňáková, Takácsová, Vlčková, Ostrožlíková - 4x100m, V. Daňo - guľa, N. Popelková - 400m pr., M. Meluš - 110m pr.
M SR juniorov v atletike, jún 2016
Atletika18.-19. júna sa v Nitre konali M SR juniorov v atletike. Majstrami Slovenska sa stali prekážkari Simona Takácsová, Emma Zapletalová a Matúš Meluš a aj štafety na 4x100m - Zeleňáková, Vlčková, Zapletalová, Ostrožlíková-absolventka a Lukáš Koreň. Na 2. mieste sa umiestnili: Simona Takácsová-400mpr., Maroš Varga-110mpr. a 400m pr., Natália Lehocká - diaľka, Lukáš Koreň-400mpr.,Matúš Králik-výška, Patrik Bučko - guľa, Miroslav Borovka-3000m pr.4x100m:Lehocká, Dermeková, Takácsová, Kotúčková, 4x400:Zeleňáková, Takácsová, Popelková, Vlčková, Krchňavý, Borovka. A bronzové medaily získali: Patrícia Dermeková-100mpr., Adam Krchňavý-110mpr., Ivana Bitarová-2000m pr. a Anna Vlčková-100m.
· sgnr dňa jn 20 2016 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Letné majstrovstvá SR starších žiakov, jún 2016
Plávanie
Cez víkend sa v Štúrove na otvorenom 50m bazéne konali letné M-SR kategórie starších žiakov. Športové gymnázium reprezentovali žiaci tercie A - Šimon Gabalec a Martin Jakubička, sekunda A - Martin Sršeň a žiačky prímy A - Petra Eliášová a Sára Melová.
Najviac sa darilo Šimonovi Gabalcovi, ktorý vyplával 5.miesto v disciplíne 200Z, 6.miesto v disciplínach 200VS, 100Z a 7.miesto na 400VS, 10.miesto 100VS, zároveň sa mu podarilo splniť ÚTM limity v disciplínach 400VS, 200VS a 100VS. Ostatní plavci zlepšili svoje osobné rekordy.
· sgnr dňa jn 15 2016 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR dorastu v atletike, jún 2016
AtletikaNa M SR dorastu v Dubnici zbierali naši pretekári medaily, a niektorí pridali aj limity na ME17. Emma Zapletalová zabehla ostrý limit na 200m trati a Lukáš Koreň limit EAA na 400m cez prekážky. ME sa uskutočnia v júli v gruzínskom Tbilisi. Majstrovské tituly si vybojovali: Emma Zapletalová 2x, Denisa Kotúčková, Lukáš Koreň 2x, Richard Schnek, Natália Lehocká. Striebro si priviezli domov:Maroš Varga, Alan Hamzič a bronz: Maroš Varga, Nina Bírová, Natália Lehocká a Kristína Majzlíková.
· sgnr dňa jn 05 2016 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Juniorský rekord SR Meluša na 110 m prekážok
AtletikaNa pretekoch Olympijských nádejí v Uherskom Hradišti utvoril Matúš Meluš (ŠK ŠOG Nitra) slovenský juniorský rekord v behu na 110 m prekážok (výška 99,1 cm) časom 13,91 sekundy. Zverenec trénerskej dvojice Martin Illéš - Jaroslav Broďáni zlepšil o stotinku doterajšie maximum legendárneho Igora Kováča (bronzový na seniorských MS 1997 v Aténach) z 11. júla 1987 v Prahe. Meluš iba o stotinku zaostal za "ostrým" limitom SAZ na júlové juniorské MS v Bydgoszczi.
· sgnr dňa jn 05 2016 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Medzioblastné stretnutie dorastu, máj 2016
Atletika22.5.2016 sa v Košiciach uskutočnilo medzioblastné stretnutie dorastu v atletike. Za západoslovenskú oblasť sa do tímu dostali mnohí naši atléti. Najlepšie si počínali Emma Zapletalová, ktorá dosiahla v behu na 200m najhodnotnejší výkon podľa bodovacích tabuliek(opäť potvrdila EAA limit na ME17) a Lukáš Koreň víťazstvom v behu na 400m pr. tretí najlepší výkon medzi chlapcami.