P R Í P R A V N Ý K U R Z zo slovenského jazyka, z cudzieho jazyka (ANJ/NEJ) a z matematiky
P R E P R I J A T Ý C H Ž I A K O V D O 1. R O Č N Í K A sa koná v termíne od 21. do 25. augusta 2017

viac informácií v priloženom dokumente:
PRÍPRAVNÝ KURZ

· sgnr dňa jn 22 2017 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR mužov a žien v atletike, júl 2017
Atletika1.-2.7. 2017 sa v Banskej Bystrici uskutočnili majstrovstvá SR seniorov. Majstrovské tituly si vybojovali naši dvaja absolventi. Daniela Ledecká v behu na 400mpr. a Dávid Mazúch na 3000m pr. Druhé miesto na steapli obsadil Miro Borovka a Romana Ondrušová, tretie miesta získali štafety:4x100m-Zeleňáková, Takácsová, Ledecká, Vlčková a 4x400m-Koreň, Borovka Pa., Mrva, Turányi. Bronz patrí aj Simone Takácsovej na 100m pr. a absolventom Veronike Zrastákovej na 5000m a Ondrejovi Bartoňovi na 4x400m.
· sgnr dňa jl 05 2017 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Jean Humbert Cup, jún 2017
Atletika26.-27.2017 Na ISFWSC2017 "Jean Humber Cup" vo francúzskom Nancy reprezentovali Slovensko družstvá chlapcov a dievčat zo Športového gymnázia Nitra. Zúčastnilo sa 32 krajín a vyše 800 atlétov nar. 1999-2002. Dievčatá obsadili konečné 4. miesto za Austráliou, Španielskom a Čínou, chlapci 18. miesto.

· sgnr dňa jn 28 2017 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR juniorov a mladších žiakov, jún 2017
AtletikaV Bratislave sa uskutočnili M SR juniorov v atletike. Dva tituly majstra SR získala Emma Zapletalová (200m a 400m) a splnila limit na ME juniorov. Limit opäť potvrdila aj Simona Takácsová po víťazstve v behu na 100m pr. a zvíťazil aj Miro Borovka v behu na 800m a bronz pridal v behu na 1500m. Patrik Bučko obsadil 2 x 3. miesto v hode diskom a vrhu guľou. Zvíťazila aj chlapčenská štafeta na 4x100m(Richard Brath, Richard Schneck, Turányi a Opavský), dievčenská v zložení Anna Vlčková, Simona Takácsová, Emma Zapletalová a Simona Lukáčová získala striebro a bronz si vybehalo kvarteto na 4x400m - bratia Borovkovci, Turányi a Adam Krchňavý.
V Trenčíne sa konali M SR mladších žiakov, kde Kristína Kelemenová obsadila 2. miesto na 60m pr. a 3. miesto vo vrgu guľou a Ema Duchoňová si vyskákala 3.miesto.
· sgnr dňa jn 26 2017 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Medzištátne stretnutie dorastu, jún 2017
Atletika16.júna sa v Maďarsku (Miskolc) uskutočnilo Medzištátne stretnutie dorastu v atletike. Náš klub a Slovensko reprezentovali naši študenti: Emma Zapletalová, Lenka Kovačovicová, Natália Holešová, Lucia Dirnbachová, Natália Lehocká a ďalší členovia klubu: Paula Ácsová, Andrea Švecová a Roman Šajter.
· sgnr dňa jn 16 2017 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR mladších a starších nádejí, jún 2017
GymnastikaOddiel modernej gymnastiky má od posledného víkendu ďalšie dve majsterky Slovenska v kategórii mladších a starších nádejí. Po štyroch kvalifikačných kolách sa 10.6.2017 v Bratislave stretla už len desina najlepších v každej kategórii. Na stupni víťazov stáli hneď niekoľkokrát gymnastky ŠK ŠOG Nitra Tereza Šillerová a Jana Milová. Klub získala spolu 6 zlatých a 3 strieborné medaily.

Naša žiačka Lianka Vilčeková obsadila krásne 5.miesto, celkovo za tri náčinia (obruč 5., kužele 5., lopta 9.), čím si oproti minulým M-SR polepšila o dve priečky.
· sgnr dňa jn 12 2017 · V Gymnastika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR dorastu v atletike, jún 2017
Atletika11.12.6.17 sa v Dubnici nad Váhom konali majstrovstvá Slovenska v kategórii dorastu. Štyri kovy si vybojovali Emma Zapletalová aj Lenka Kovačovicová (obe 100,200 a štafety)-3 zlaté, 1 striebro, Natália Lehocká - 2 zlaté, 2 strieborné (diaľka, trojskok, štafety). V štafete na 100-200-300-400m vytvorili dievčatá nový slovenský rekord. Striebornú medailu získal Alan Hamzič v chôdzi ma 5km a bronz získali: Natália Holešová - 100mpr., Natália Merčáková - trojskok, Richard Brath - trojskok, Nina Bírová - žrď, Jana Maňovská - guľa, Dominika Hubková - chôdza.

Emma Zapletalová, Lenka Kovačovicová, Natália Lehocká budú reprezentovať Slovensko na Medzištátnom stretnutí dorastu v Maďarsku.
· sgnr dňa jn 12 2017 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR starších žiakov - plávanie, jún 2017
PlávaniePočas víkendu sa v Štúrove na 50m bazéne konali M-SR v kategórii starší žiaci. Najviac sa darilo žiačke Tercii A Tijane Feketeovej, ktorá vyplávala bronzovú medailu v disciplíne 100VS a 4.miesto v disciplíne 50VS.

Celkovo sa plavcom ŠG v zlození Jančo Dárius, Eliášová Petra, Melová Sára, Horinková Lucia, Miková Stella a Kovalík Filip podarilo vyplávať 14 osobných rekordov.
· sgnr dňa jn 07 2017 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá Európy v modernej gymnastike, máj 2017
GymnastikaNaše moderné gymnastky sa v rámci reprezentácie Slovenska zišli na majstrovstvách Európy 2017 v Budapešti, aby zabojovali o čo najlepšie umiestnenie v individuálnych a spoločných zostavách.

Juniorky so spoločnou skladbou s kužeľmi získali výborné 13.miesto v silnej konkurencii 27 zúčastnených krajín. Jedinou Nitriankou v tíme bola naša Natália Majzlíková (ŠK ŠOG Nitra), ktorá reprezentovala Slovensko na ME po prvýkrát. Na prvých troch priečkach „spoločiek“ sa umiestnili Rusky, Talianky a Izrael.

V individuálnych zostavách si zlaté a strieborné priečky v jednotlivých náčiniach prestriedali ruské dvojičky Dina a Arina Averina so svojou klubou kolegyňou Aleksandrou Soldatovou (Gazprom team). Súťaž družstiev: 1.miesto Rusko, 2.miesto Bielorusko, 3.miesto Bulharsko. Slovensko (Xénia Kilianová, Karolína Rašková, Nataliya Poliakova) 19.miesto.
· sgnr dňa mj 26 2017 · V Gymnastika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Maturita - skúška dospelosti, máj 2017
Naši športovci (hokejisti, futbalisti, atléti, plavci, gymnastky, karatisti, stolní tenisti, volejbalisti, basketbalisti, hádzanárky - maturanti sa tento týždeň nepotia na dráhe, ani na ihrisku, ani v posilňovni, ale za zeleným stolom pred maturitnou komisiou. Veríme, že všetci zvládnu aj tento krok k dospelosti a popri štúdiu na univerzitách sa naďalej budú venovať športu, ktorý si zvolili. Po úspešnej maturite zo Základov športovej prípravy, navyše získajú certifikát trénera, takže môžu k športu pritiahnuť ďalšie deti.

Držíme im palce
· sgnr dňa mj 24 2017 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
Michal Vereš na ME (U15), máj 2017
Na premiérové majstrovstvá Európy starších žiakov (U15) v Belehrade sa kvalifikoval aj náš žiak Michal Vereš.

Vo voľnom štýle obsadil konečné 18. miesto v kategórii do 59kg a nazbieral tak cenné skúsenosti, ktoré veríme, že využije na ďalších podobných podujatiach.