Vitajte
Gymnázium s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka
Majstrovstvá sveta v behu do vrchu, september 2014
Atletika
Casette di Massa (Taliansko)- Na majstrovstvách sveta v behu do vrchu sa predstavila naša juniorka Veronika Zrastáková, ktorá si vybojovala 23. miesto zo 43 pretekárok, keď v záverečných metroch odolala 2 tureckým reprezentantkám.

Mali sme zastúpenie aj medzi juniormi v podaní Miroslava Borovku, ktorý vybojoval 48. miesto zo 72 štartujúcich.
· sgnr dňa september 14 2014 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Veronika Zrastáková sa kvalifikovala na majstrovstvá sveta ..., august 2014
Atletika
V sobotu 30. augusta sa uskutočnili majstrovstvá SR v behu do vrchu. Bežalo sa z Gerlachova na Sliezsky dom. Kategóriu junioriek vyhrala naša študentka Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) a kvalifikovala sa na majstrovstvá sveta v behu do vrchu, ktoré budú 14. septembra v Taliansku.

GRATULUJEME!!!

· sgnr dňa august 31 2014 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majzlíkova strieborná v súťaži "Hľadáme nových olympionikov", august 2014
Atletika30. augusta sa v Dubnici nad Váhom uskutočnilo finále celoslovenskej postupovej súťaže - Hľadáme nových olympionikov. Do tohto preteku sa zapojilo viac ako 5000 tisíc dedí z celého Slovenska, aby si napokon vo finále zmeralo svoje sily 27 najlepších z nich. Žiačke sekundy A Kristíne Majzlikovej sa podarilo získať pekné 2. miesto. Na stupeň víťazov sa tiež prebojovala členka nášho klubu Paula Ácsová. Do finálového behu sa dostal aj ďalšia žiačka našej školy Natália Holešová.
· sgnr dňa august 30 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Poznávacie podujatie „CERN“
Ešte na konci minulého školského roku v dňoch 11.-15.6.2014 sa žiaci našej školy zúčastnili „ Poznávacieho podujatia Cern“, ktoré organizovala Asociácia mládeže pre vedu a výskum. Ako pedagogický dozor boli PaedDr. Ondrušová a PaedDr. Čapistrák. Cesta autobusom prebehla bez problémov. Prvou zastávkou bolo interaktívne múzeum Technorama vo Winterthure. Tu si prišli žiaci na svoje, keď si mohli svoje fyzikálne vedomosti a zručnosti overiť v praxi. Tri hodiny hier, pokusov a rôznych predstavení ubehli veľmi rýchlo. Po príchode do Ženevy sa všetci ubytovali v hoteli F1, komplet aj s raňajkami. Na druhý deň v dopoludňajších hodinách navštívili Organizáciu spojených národov v Ženeve, potom vyštartovali do Cernu, . . .
· sgnr dňa august 28 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Peter Porubský a Adam Hoďák na MEJ - volejbal, august 2014
VolejbalSlovensko bude po prvýkrát v histórii hostiť záverečný turnaj majstrovstiev Európy juniorov vo volejbale. Jedna z dvoch základných skupín šampionátu sa odohrá v mestskej hale v Nitre a domáci volejbalový klub VK Ekonóm SPU sa môže popýšiť tým, že v akcii budú dvaja jeho zástupcovia - náš absolvent Peter Porubský a maturant Adam Hoďák, ktorý prišiel do Nitry pred rokom z Revúcej.

Piatok 29. 8.:17.30 Slovensko - Bulharsko, Sobota 30. 8.:17.30 Slovensko - Taliansko, Nedeľa 31. 8.: 17.30 Slovensko - Rusko, Utorok 2. 9.: 17.30 Slovensko - Francúzsko, Streda 3. septembra: 20.00 Slovensko - Srbsko.

· sgnr dňa august 23 2014 · V Volejbal · 0 Komentárov · Vytlačiť
Zámočníková siedma na MS kadetov v zápasení.
15.-20. júla sa uskutočnili v Snine a Humennom majstrovstvá sveta kadetov v zápasení.

Za slovenskú reprezentáciu nastúpila aj naša žiačka Simona Zámočníková, ktorá si počínala veľmi dobre. Obsadila konečné 7. miesto a nazbierala množstvo skúseností do ďalšej športovej kariéry.

GRATLUJEME!!!
· sgnr dňa august 17 2014 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
Súrodenci Lomnickí na ME v atletike, august 2014
AtletikaNaši absolventi súrodenci Lomnickí sa predstavili na majstrovstvách Európy v atletike v Zűrichu v hode kladivom a boli veľmi úspešní.
Obaja postúpili zo skupín do finále, kde Marcel obsadil konečné 7. miesto a Nikol 8. miesto.
V Zürichu to bolo pre Marcela Lomnického tretie vystúpenie na majstrovstvách Európy a najúspešnejšie. V roku 2010 v Barcelone bol na 24. a pred dvoma rokmi v Helsinkách na 11. mieste. Vlani na majstrovstvách sveta v Moskve skončil ôsmy...
· sgnr dňa august 17 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Daniela Ledecká na majstrovstvách sveta juniorov, júl 2014
AtletikaOd 22. do 28. júla sa v americkom meste Eugene uskutočnili majstrovstvá sveta juniorov v atletike na ktorých sa predstavila Daniela Ledecká v behu na 400m pr. po zabehnutí ostrého limitu na toto podujatie.

Na MS obsadila celkovo 26. miesto, keď sa jej nie celkom vydaril rozbehoch, z ktorého žiaľ nepostúpila do semifinálových behov. Reakcia po pretekoch: „Čakala som od seba viac a som veľmi sklamaná. Tešila som sa na tieto preteky, preto ma to mrzí o to viac, že bolo reálne postúpiť z rozbehov. Zapálené hrdlo sa žiaľ podpísalo pod môj výkon.“
· sgnr dňa jl 30 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Grigelová a Špánik na ME kadetov a juniorov, júl 2014
Stolný tenisV dňoch 11. až 21. júla sa konali už v poradí 57. Majstrovstvá Európy mládeže v talianskom rekreačnom stredisku Riva del Garda, na ktorých nechýbali ani naši študenti.

Za slovenskú reprezentáciu nastúpili Tibor Špánik a Natália Grigelová. Obaja súťažili v dvojhre, štvorhre aj zmiešanej štvorhre.
· sgnr dňa jl 30 2014 · V Stolný tenis · 0 Komentárov · Vytlačiť
Daniela Ledecká sa predstaví na majstrovstvách sveta juniorov, júl 2014
AtletikaNa majstrovstvá sveta juniorov v atletike v Eugene (USA), ktoré sa uskutočnia 22.-28. júla je prihlásených 175 krajín. Počet atlétov po záverečných prihláškach je: 1546, z toho 831 juniorov a 715 junioriek. Medzi nimi sa predstaví aj naša študentka Daniela Ledecká v behu na 400m prekážok, ktorá splnila ostrý limit na toto podujatie. Pred samotným šampionátom bude dolaďovať formu s celou slovenskou výpravou ešte na aklimatizačnom sústredení v Corvallis na Oregon State University.
· sgnr dňa jl 13 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá Slovenska mužov a žien, júl 2014
Atletika12.-13. júla sa uskutočnili v Banskej Bystrici M SR mužov a žien.
Barbara Bakóová sa v behu na 3000m cez prekážky umiestnila na 2. mieste a v behu na 400m pr. na 3. mieste. Monika Zeleňáková získala striebro na 400m pr. a Veronika Zrastáková na 800m. Bronz vybojoval ako člen štafety na 4x100m Adam Martonka a v štafete 4x400m Nina Nováková, Barbara Bakóová, Monika Zeleňáková, Veronika Zrastáková, Dávid Mazúch a Stanislav Mrva.