· Najnovší člen: KiffSpilm
Vitajte
Gymnázium s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka
Volejbalistky na školských majstrovstvách sveta, apríl 2014
Slovenskému tímu našich dievčat sa podarilo na majstrovstvách sveta stredných škôl vo volejbale v portugalskom meste Espinho postúpiť medzi najlepších 16 tímov. V skupine mali bilanciu jedno víťazstvo a jedna prehra. Na MS hrajú volejbalistky narodení v roku 1996 a neskôr. Slovenský dievčenský tím koučuje Ladislav Popeláš.... Dievčatá (ŠG Nitra) prehrali s Brazíliou a Českom a zahrajú si o konečné 13.-16. priečku. Dievčatám (ŠG Nitra) takisto nevyšiel posledný duel turnaja a po prehre 1:2 s Nórskom skončili na 16. mieste. Dievčenský turnaj vyhrali Turkyne.
· sgnr dňa aprl 13 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Vanessa Lisziová - vicemajsterka SR vo fitness, apríl 2014
12. apríla sa uskutočnili v Hnúšti majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov vo fitness.

Naša študentka Vanessa Lisziová obsadila 2. miesto a stala sa vicemajsterkou Slovenska.

19. apríla na MSR žien vo fitness open obsadila Vanessa pekné 3. miesto.

GRATULUJEME!!!
Alexandra Čechová - majsterka Slovenska, apríl 2014
GymnastikaV sobotu 5.4. 2014 v Bratislave sa uskutočnil 26. ročník Dunajského pohára a majstrovstva Slovenska v kategórii junioriek v modernej gymnastike. Víťazkou Dunajského pohára a zároveň aj majsterkou Slovenska stala žiačka športového gymnázia Alexandra Čechová. Do finálovej súťaže v jednotlivých náčiniach prebojovali aj Karolína Rašková , Frederika Sýkorová a Nina Bírová. Alexandra Čechová nominovaná v družstve junioriek na Majstrovstvá Európy v Baku.
· sgnr dňa aprl 09 2014 · V Gymnastika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Bronzový Martian Gatial, apríl 2014
V sobotu 5.4.2014 sa uskutočnili medzinárodné majstrovstvá Polska v zápasení juniorov vo voľnom štýle v Rudniku.

Vo váhovej kategórií 50 kg obsadil Martin GATIAL 3. miesto ako jediný zo slovenskej výpravy v ťažkej konkurencií Ukrajincov, Maďarov, Poliakov, Bulharov a Čechov.

Adlerová a Ambruš - majstri SR v športovom aerobiku, apríl 2014
Športový aerobik 5.-6. apríla sa uskutočnili v Nových Zámkoch majstrovstvá Slovenska v športovom aerobiku.

Majstrovský titul si vybojoval Denis Ambruš v kategórii starších žiakov a medzi juniorkami Linda Adlerová, 2. miesto obsadila Katarína Kendrová.

· sgnr dňa aprl 06 2014 · V Športový aerobik · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Čechová - majsterka Slovenska v modernej gymnastike, apríl 2014
Gymnastika V Bratislave sa 5. apríla uskutočnili majstrovstvá Slovenskej republiky v modernej gymnastike junioriek, kde si zaslúžene vybojovala titul naša študentka a zverenka trénerky Ľubov Kilianovej Alexandra Čechová. / na fotke s našou ansolventkou Renátou Smilnickou/

· sgnr dňa aprl 05 2014 · V Gymnastika · 0 Komentárov · Vytlačiť
2. miesto florbalistiek v extralige žien, apríl 2014

Florbalistky ŠK Slávia SPU DFA Nitra obsadili v extralige žien v sezóne 2013/2014 vynikajúce 2. miesto, keď vo finále podľahli ženám FBK Tvrdošín.

O tento úspech sa zaslúžili aj naše študentky Katarína Jandová, Erika Nagyová a absolventka Romana Janegová.

Školské majstrovstvá sveta v cross contry, apríl 2014
Atletika1. apríla sa v izraelskom meste Emer Hama Ayanot uskutočnili majstrovstvá sveta stredných škol za účasti našich pretekárov a pretekárok.

Naše školské družstvo dievčat /ŠG Nitra - Zrastáková, Bezáková, Bakóová, Takácsová, Nováková, Dermeková/ obsadilo 13. miesto z 18. zúčastnených škol z celého sveta. Najlepšie si počínala naša Veronika Zrastáková, ktorá v konkurencii 95 pretekárok obsadila veľmi slušné 13.miesto.
V národnom družstve chlapcov sme mali taktiež zastúpenie. Dávid Mazúch spoločne s ďalšími zástupcami národného družstva obsadili pekné 5.miesto.
· sgnr dňa aprl 01 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Naša absolventka Nikola Lomnická hodila limit na ME, marec 2014
Atletika ATHENS 29. marca 2014 (SITA)

Slovenská atletika má ďalšieho limitára na augustové majstrovstvá Európy v Zürichu (12. - 17. 8.). Nitrianska kladivárka Nikola Lomnická vyhrala na mítingu Georgia Tech Yellow Jacket Invitational v Athense výkonom 68,15 m a o 15 cm prekonala kvalifikačný limit SAZ na zürišský šampionát.

Dvadsaťpäťročná atlétka - naša absolventka si v premiérovom štarte v sezóne zlepšila o 27 cm aj osobný rekord z vlaňajších júnových majstrovstiev Slovenska v Trnave (67,88 m). Lomnická, ktorá vlani v decembri ukončila štúdium manažmentu športu a rekreológie na University of Georgia, dosiahla osobný rekord i limit v druhom pokuse, a potom ...
· sgnr dňa marec 30 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Prijímacie skúšky na šk. rok 2014/2015
31.marca a 1. apríla sa konali prijímacie skúšky na našu školu (na štvorročnú aj na osemročnú formu štúdia). Výsledky prijímacích skúšok:

výsledky prijímacích skúšok - 8. ročná forma

výsledky prijímacích skúšok - 4. ročná forma

· sgnr dňa marec 27 2014 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá seniorov - karate, marec 2014
KarateDňa 22.3.2014 sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska seniorov jednotlivcov a družstiev v karate. medaily získali aj naši študenti, vekom ešte juniori. Majstrovský titul vybojoval Matej Homola v kumite -67kg. Striebro získal Illir Kabashi vo váhovej kategórii +84kg. Obaja pretekári klubu Farmex pridali striebro v súťaži družstiev. Bronz pridal v súbornom cvičení kata Ján Borecký. Bol tiež členom družstva N. Zámkov, ktoré získalo titul.

Výsledky našich absolventov: 1. miesto - René Adler (-60kg), 2. miesto Matej Urík - (kata) a Főldesiová Lenka (-68kg)