· Najnovší člen: KiffSpilm
Vitajte
Gymnázium s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka
Majstrovstvá Európy v modernej gymnastike, máj 2017
GymnastikaNaše moderné gymnastky sa v rámci reprezentácie Slovenska zišli na majstrovstvách Európy 2017 v Budapešti, aby zabojovali o čo najlepšie umiestnenie v individuálnych a spoločných zostavách.

Juniorky so spoločnou skladbou s kužeľmi získali výborné 13.miesto v silnej konkurencii 27 zúčastnených krajín. Jedinou Nitriankou v tíme bola naša Natália Majzlíková (ŠK ŠOG Nitra), ktorá reprezentovala Slovensko na ME po prvýkrát. Na prvých troch priečkach „spoločiek“ sa umiestnili Rusky, Talianky a Izrael.

V individuálnych zostavách si zlaté a strieborné priečky v jednotlivých náčiniach prestriedali ruské dvojičky Dina a Arina Averina so svojou klubou kolegyňou Aleksandrou Soldatovou (Gazprom team). Súťaž družstiev: 1.miesto Rusko, 2.miesto Bielorusko, 3.miesto Bulharsko. Slovensko (Xénia Kilianová, Karolína Rašková, Nataliya Poliakova) 19.miesto.
· sgnr dňa mj 26 2017 · V Gymnastika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Maturita - skúška dospelosti, máj 2017
Naši športovci (hokejisti, futbalisti, atléti, plavci, gymnastky, karatisti, stolní tenisti, volejbalisti, basketbalisti, hádzanárky - maturanti sa tento týždeň nepotia na dráhe, ani na ihrisku, ani v posilňovni, ale za zeleným stolom pred maturitnou komisiou. Veríme, že všetci zvládnu aj tento krok k dospelosti a popri štúdiu na univerzitách sa naďalej budú venovať športu, ktorý si zvolili. Po úspešnej maturite zo Základov športovej prípravy, navyše získajú certifikát trénera, takže môžu k športu pritiahnuť ďalšie deti.

Držíme im palce
· sgnr dňa mj 24 2017 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
Michal Vereš na ME (U15), máj 2017
Na premiérové majstrovstvá Európy starších žiakov (U15) v Belehrade sa kvalifikoval aj náš žiak Michal Vereš.

Vo voľnom štýle obsadil konečné 18. miesto v kategórii do 59kg a nazbieral tak cenné skúsenosti, ktoré veríme, že využije na ďalších podobných podujatiach.

GRATULUJEME

· sgnr dňa mj 22 2017 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
Kovačovicová a Holešová s limitmi na EYOF, máj 2017
AtletikaNa MoS dorastu v Dubnici nad Váhom sa blysli výkonmi naše atlétky, keď zabehli limity na EYOF (European Youth Olympic Festival).

Lenka Kovačovicová na 100m 12,35 A-limit
Natália Holešová 100mprek. 14,75 B-limit

GRATULUJEME
· sgnr dňa mj 22 2017 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majsterky Slovenska stredných škôl, máj 2017
Volejbal Naše volejbalistky COP Nitra zvíťazili na celoslovenskom turnaji stredných škôl v Trnave, keď vo finále porazili dievčatá zo Stropkova.

Na M SR junioriek po zväzovej línii obsadili 2. miesto.
· sgnr dňa mj 15 2017 · V Volejbal · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Maturantka Simona Takácsová pocestuje na MEJ, máj 2017
AtletikaV Prahe na Juliske sa konalo 1.kolo českej extraligy. V behu na 100m prekážok Simona Takácsová prebehla cieľom za 14,30 sek., čo je zároveň aj splnený limit na majstrovstvá Európy juniorov, ktoré sa uskutočnia v talianskom Grossete.

V behu na 400m sa predstavila naša pretekárka, už absolventka, Daniela Ledecká, ktorá časom 55,28 zaostala len o 28 stotín za limitom na ME23.
· sgnr dňa mj 14 2017 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Bohemia cup v Prahe, máj 2017
GymnastikaVíkendová súťaž v modernej gymnastike Bohemia cup v Prahe priniesla pre náš klub ďalšie medaily.

Prímanka Lianka Vilčeková získala v kategórii mladšie kadetky v celkovom hodnotení striebro. Zostava s loptou jej zaručila 1.miesto a v zostave s obručou získala 2.miesto.
· sgnr dňa mj 14 2017 · V Gymnastika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Atléti s limitmi na majstrovstvá Európy, máj 2017
Atletika Po náročnej príprave na sezónu, sa na lige v Košiciach, predstavili naši atléti. Ženy obsadili druhé a muži štvrté miesto. Marek Taškár splnil limit na júlové juniorské ME v talianskom Grossete, keď v treťom pokuse prvýkrát v živote pokoril 70-metrovú hranicu (70,08 m). Smolu vo vloženom behu žien na 100 m prekážok mala Simona Takácsová, ktorá dosiahla čas 14,15 a o limit EA (14,30) na MEJ v Grossete ju obral vietor nad povolené 2 m/s. Limit na ME do 23 rokov poľahky splnila naša absolventka Daniela Ledecká v behu na 400m prekážok, čím si zabezpečila istú účasť na tomto podujatí. Sezóna len začína a veríme, že počet limitárov z nášho klubu porastie.
· sgnr dňa mj 09 2017 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Liana Vilčeková postupuje ... , máj 2017
GymnastikaV 3.kvalifikačnom kole o postup na majstrovstvá Slovenska v modernej gymnastike v Bratislave súťažilo osem gymnastiek ŠK ŠOG v kategóriách mladšie a staršie nádeje. Najlepšie sa darilo našej žiačke Lianke Vilčekovej z primy A, ktorá získala v celkovom hodnotení striebro a v zostave s kužeľmi zlato!
V priebežnom hodnotení po troch kvalifikačných kolách Liana figuruje na 4.mieste, čo by jej malo zaručiť hladký postup na majstrovstvá Slovenska 2017.
· sgnr dňa mj 09 2017 · V Gymnastika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Amsterdam Masters, máj 2017
GymnastikaNatália Majzlíková, naša moderná gymnastka zo sekundy A, sa spoločne s bývalou žiačkou ŠG Xéniou Kilianovou výborne predviedli na medzinárodnom turnaji v modernej gymnastike na holandskom Amsterdam Masters.
Natálka nás ako jediná členka ŠK ŠOG zastupovala v reprezentačnej zostave juniorských spoločných skladieb. V zostave s kužeľmi získala pätica dievčat krásne 3.miesto.

Xénia Kilianová takisto potvrdila svoje kvality a za Slovensko, ako jednu zo šiestich zúčastnených krajín, vybojovala v kategórii senioriek vo viacboji cenné striebro. Za finále s loptou si odniesla zlato a za zostavu so stuhou bronz...
Simona Zámočníková na M SR fitnes, apríl 2017

Popri svojej príprave na majstrovstvá SR v zápasení, ktoré budú už o dva týždne si Simona Zámočníková odbehla na M SR fitnes, kde mala premiéru a v kategórií wellness získala 2.miesto.