P R E P R I J A T Ý C H Ž I A K O V D O 1. R O Č N Í K A sa bude konať v termíne od 20. do 24. augusta 2018 v počte 30 vyučovacích hodín (6 hodín denne)
Prípravný kurz pre žiakov prijatých do 1. ročníka

· sgnr dňa jn 08 2018 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
Emma Zapletalová piata na MS U20, júl 2018
AtletikaEmma Zapletalová (ŠK ŠOG Nitra) obsadila vo finále behu na 400 m prekážok na XVII. juniorských majstrovstvách sveta v Tampere výborné piate miesto časom 57,35 sekundy. Od bronzu, ktorý napokon získala lanská juniorská majsterka Európy Švajčiarka Gigerová, ju delilo 37 stotín. Tentoraz juniorský rekord SR ako v semifinále nepadol, avšak 18-ročná Nitrianka zaostala za ním len o 13 stotín. Zverenka Petra Žňavu výrazne prekročila v Tampere svoj predšampionátový cieľ - postup z rozbehov do semifinále.
· sgnr dňa jl 14 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majszrovstvá Slovenska mužov a žien v atletike, júl 2018
Atletika7.-8. júla sa uskutočnili v Trnave M SR v atletike dospelých. Z našich študentov sa o medaily pričinila Natália Lehocká, ktorá bola členka oboch strieborných štafiet na 4x100m aj 4x400m. Teší nás, že naši absolventi sa naďalej aktívne venujú atletike, mnohí za náš klub ŠK ŠOG Nitra. Majstrovský titul získali:Veronika Zrastáková-5000m, Daniela Ledecká - 400mpr., Róbert Lobb - guľa. Druhé miesta obsadili: Simona Takácsová a Monika Zeleňáková (obe štafety), Nina Nováková-4x100m, Daniela Ledecká.4x400m, Dávid Mazúch.3000mpr., Nikolas Broš-guľa a disk a bronz vybojovali: Ondrej Batroň-oštep, Simona Takácsová-100mpr.
· sgnr dňa jl 09 2018 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Kovačovicová a Forster na ME 18, júl 2018
AtletikaNaše dievčatá sa svojimi výkonmi prebojovali na majstrovstvá Európy do 18 rokov, ktoré sa konali v Maďarsku. Zo šprintérskeho kvarteta na 100 m si najlepšie počínala Lenka Kovačovicová. Z rozbehov postúpila do semifinále ako posledná 24. výkonom 12,19, ale v ňom aj vďaka podpore vetra +3,1 m/s dosiahla celkovo 12. najlepší čas 11,92 a mala by získať miestenku na OH mládeže. Do Buenos Aires sa totiž kvalifikovalo 13 najlepších Európaniek. Kovačovicová si v Györi zabehla svoj absolútny „osobák“ bez ohľadu na silu vetra. Smolu mala ešte len 16-ročná Viktória Forster, ktorej zafúkal protivietor 1,7 m/s, najsilnejší vo všetkých šiestich rozbehoch. V jej silách bol postupový výkon 12,19 sekundy.
Obe nežali aj rozbehy na 200m kde bola Lenka klasifikovaná na 18. mieste a Viktória na 19. mieste.
· sgnr dňa jl 09 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá Slovenska juniorov v atletike, jún 2018
AtletikaV Dubnici nad Váhom sa uskutočnili M SR juniorov, kde majstrovský titul získala Emma Zapletalová na 200m. Bola to jej posledná súťaž pred odchodom na majstrovstvá sveta juniorov. Ďalšie tituly pridal Sebastián Kačina v behu na 800m aj 3000m pr. a štafeta 4x100m: Peter Rigo, Sebastián Kačina a Richard Brath. Strieborné medaily priviezla štafeta 4x400m - Alexandra Čechová, Nina Húsková a Natália Lehocká. Tretie miesto získal Maroš Varga v behu na 110m pr., Samuel Čukan na 3000m pr., Richard Brath v trojskoku a štafeta 4x100m- Nina Húsková, Natália Holešová a Simona Lukáčová, 4x40m - Peter Rigo, Kristián Šimune a Sebastián Kačina.
· sgnr dňa jl 03 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Tri tituly pre Viktóriu Forster na M SR doratu, jún 2018
Atletika23.-24. júna sa uskutočnili v Banskej Bystrici majstrovstvá SR dorastu v atletike. Najúspešnejšou atlétkou sa stala Viktória Forster ziskom troch titulov - 100m, 200m, 4x100 spolu s Natáliou Holešovou, Ninou Húskovou. Zlato získala aj švédska štafeta s členkami z našej školy: Veronika Luptáková a Nina Húsková. Chlapci vybojovali strieborné medaily tiež v štafete 4x100m: Jakub Laktiš, Tomáš Kutruc a Kristián Šimune, ktorý taktiež získal druhé miesto v behu na 400m pr. Lenka Kovačovicová obsadila druhé miesto v behu na 200m, ktorá spolu s Viktóriou Forster sa predstavia aj na ME v Maďarsku prvý júlový týždeň.
· sgnr dňa jn 25 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Emma Zapletalová prekonala slovenský rekord, jún 2018
AtletikaNa medzištátnom stretnutí juniorov vo Vyškove vyhrala Emma Zapletalová beh na 400 m prek. časom 57,95 s, keď súperky za sebou zanechala o viac ako 2,5 sekundy. Týmto časom zároveň prekonala slovenský juniorský rekord, ktorý držala Michaela Pešková, a tiež splnila limit na tohtoročné majstrovstvá Európy dospelých. Emma sa v lete určite zúčastní majstrovstiev sveta juniorov vo fínskom Tampere (10.-15. júla). Limity splnila na „čistej“ štvorstovke, ako aj na 400 m prek.
· sgnr dňa jn 16 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Tomáš Kósa pocestuje na Olympijské hry mládeže, jún 2018
KarateBANSKÁ BYSTRICA – (VŠC DUKLA) – Tomáš Kósa sa ako prvý karatista v histórii Slovenska kvalifikoval na Olympijské hry mládeže 2018 v Argentíne. Svetová federácia WKF zverejnila oficiálny ranking začiatkom júna, v ktorom sa podľa postupového kľúča mali kvalifikovať dvaja pretekári s najvyšším počtom rankingových bodov. Na mládežnícke olympijské hry sa spojili váhové kategórie -76 a +76, ktoré vytvorili novú kategóriu +68kg, pričom v prvej etape kvalifikácie si mal zabezpečiť postup iba ten najlepší športovec z každej katógórie. Tomášovi, ktorý je zverencom trénera Klaudia Farmadína, účasť na týchto olympijských hrách zabezpečila strieborná medaila z Majstrovstiev Európy a strieborná medaila z pretekov Svteového pohára v Umagu. Olympijské hry mládeže, na ktorých bude v karate po prvýkrát bojovať aj Slovák, sa uskutočnia 6. – 18.10. 2018 v Buenos Aires.
· sgnr dňa jn 12 2018 · V Karate · 0 Komentárov · Vytlačiť
Medzištátne stretnutie dorastu, jún 2018
Atletika9. júna sa uskutočnilo medzištátne stretnutie dorastu SLO-HUN-SVK-CZE v slovinskom Ptuji. Slovensko reprezentovali najlepší atléti tejto vekovej kategórii. Z našej školy sa predstavila Lenka Kovačovicová (2x2. miesto-100m a štafeta), Viktória Forster (2. miesto-štafeta), Kristián Šimune a Natália Holešová. Z klubu ŠK ŠOG Slovensko reprezentovali aj Barbora Broďániová a Andrea Švecová.
· sgnr dňa jn 10 2018 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Školské majstrovstvá sveta vo volejbale, jún 2018
Volejbal2.-10. júna sa uskutočnili v Českej republike majstrovstvá sveta stredných škôl ISF vo volejbale.

Naše dievčatá obsadili krásne 8. miesto.