Majstrovstvá ZSO v plávaní - 1.kolo, október 2014
PlávanieDňa 13.10. 2014 si naši plavci zmerali sily na M-ZSO v Trenčíne. Najviac sa darilo Jane Mikovej, ktorá bola 3. na 200m P, 6. na 50m P, 7. na 100m VS, 100m Z, 200m PP.

Gabalec Šimon: 7.m - 100VS, 8.m - 100Z, 10. m - 200PP
Jakubička Martin: 9.m - 100M
Šimko Filip: 5.m - 50M, 5.m - 100VS
· sgnr dňa oktber 23 2014 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
plavecké preteky "Štiavnický kahanec", október 2014
PlávanieDňa 11.-12.10. 2014 sa v Banskej Štiavnici konali 34. ročník plaveckých pretekov "Štiavnický kahanec", kde športové gymnázium reprezentovali aj plavci našej školy.
Najviac sa darilo Šimonovi Gabalcovi, ktorý v disciplíne 50m znak vyplával 3. miesto časom 0:40,22, v disciplíne 100m znak skončil na 4. mieste, kde mu necelá sekunda chýbala na medailu a v disciplínach 50m a 100m kraul obsadil 5. miesto.
Martin Jakubička obsadil 10. miesto v disciplíne 50m motýľ a 12. miesto v disciplíne 100m prsia. Darilo sa aj Simone Bojdovej, ktorá vyplávala 11. miesto na 50m znak a 13. miesto na 50m prsia. V kategórii open nás reprezentovala Miková Jana, ktorej sa najviac darilo v disciplíne 50m prsia, kde skončila na 13. mieste.
Premiéru mali aj naši prímania Lucia Horinková, Martin Sršeň, Maxim Krcho a taktiež Terézia Chuťková a Hasim Hamza, ktorí si vyplávali nové osobné rekordy.
· sgnr dňa oktber 12 2014 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá kraja SŠ v cezpoľnom behu, október 2014
Atletika8. októbra sa v Krušovciach uskutočnilo krajské kolo v cezpoľnom behu stredných škôl.
Družstvo dievčat Veronika Zrastáková, Barbara Bakóová a Ivana Bitarová zvíťazili a postúpili tak do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční n23. októbra v starej Ľubovni. Veronika zvíťazila aj v kategórii jednotlivcov. Naši chlapci Dávid Mazúch, Stanislav Mrva a Miroslav Borovka obsadili v súťaži družstiev 2. miesto.
· sgnr dňa oktber 08 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Tituly z M SR máme opäť v Nitre, október 2014
AtletikaV Trnave sa uskutočnil atletické majstrovstvá Slovenska družstiev dorastu. Chlapci ŠK ŠOG Nitra zvíťazili 12. krát v rade, dievčatá získali deviaty titul (s prestávkami). Oba tímy si tak vybojovali právo reprezentovať Slovensko na Európskom pohári juniorov v roku 2015, dievčatá sa predstavia v elitnej "A" kategórii, nakoľko tento postup si zabezpečili pred dvoma týždňami v portugalskej Leirii výborným 2. miestom.
Družstvá - dorastenci: 1. ŠOG Nitra 250, 2. Dubnica 240, 3. N. Zámky 174, atď.
Dorastenky: 1. ŠOG Nitra 343, 2. Dubnica 287, 3. Trnava 148, atď.
· sgnr dňa oktber 05 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR vo viacbojoch, september 2014
Atletika27.-28. septembra sa v Bratislave na Mladej Garde uskutočnili majstrovstvá Slovenska vo viacbojoch. Majstrovský titul obhájil v desaťboji medzi juniormi Ákos Juhos, 3. miesto obsadil Dávid Mazúch. Medzi dorastenkymi sa presadila vekom ešte žiačka Denisa Kotúčková, ktorá si priviezla bronz.
4. miesta obsadili junior Stanislav Mrva a dorastenka Aneta Flajžíková.
· sgnr dňa september 28 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Juniorky ŠK ŠOG postúpili do áčka na EPJ, september 2014
AtletikaAtlétky ŠK ŠOG Nitra dosiahli pekný úspech v B-kategórii Európskeho pohára juniorov v portugalskej Leirii.
Spomedzi 8 tímov obsadili druhú priečku za Spartou Kodaň a prvý raz v histórii postúpili medzi juniorskú kontinentálnu elitu. Z atlétok ŠK ŠOG zvíťazili Natália Ostrožlíková na 200 m (25,78) a Zuzana Karaffová vo výške (173 cm), okrem toho si slovenské atlétky vybojovali až deväť druhých miest, a to rozhodlo o ich postupe.
Milan Giraltoš, predseda ŠK ŠOG Nitra: „Oba naše tímy predviedli bojovný výkon. Dievčatá nám postupom do elitnej kategórie urobili veľkú radosť. Podržali nás opory - Ledecká, Ostrožlíková, Karaffová, Zrastáková, milo prekvapili Takácsová, Holzknechtová i obe štafety-4x100m /Karaffová, Zeleňáková, Dermeková, Ostrožlíková a 4x400m /Zrastáková, Popelková, Nováková a Ledecká/..“ U chlapcov si prvenstvá priviezli Hugo Korman a Marek Taškár, druhé miesta Viktor Daňo a Nikolas Broš.
Karatisti na medzinárodných súťažiach, september 2014
KarateKaratisti z našej školy súťažili v Budapešti a aj na Havajských ostrovoch.
Budapest open: juniorky -53 kg: 3. Rebeka Vidová, +59 kg: 2. Miriama Kozmová, kadeti -57 kg: 2. David Podsklan, +70 kg: 1. Norbert Faltus, muži U21 -67 kg: 1. Matej Homola, +84 kg: 1. Ilir Kabashi, muži -67 kg: 2. M. Homola, +84 kg: 1. I. Kabashi, juniori: 3. D. Jankech, juniori U21: 2. S. Dávid.

Na súťaži Hawaii open sa predstavil Samuel Dávid, ktorý zvíťazil v kata medzi juniormi a bol druhý medzi mužmi, keď prvenstvo získal náš absolvent Matej Urik.
· sgnr dňa september 23 2014 · V Karate · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR družstiev starších žiakov v atletike, september 2014
Atletika20. septembra sa v Košiciach uskutočnili majstrovstvá Slovenska družstiev žiakov a žiačok. Dievčatá z ŠK ŠOG Nitra vybojovali strieborné medaily, chlapci skončili na 5. mieste.

K najväčším oporám družstiev patrili z našej školy: Lenka Guzmická, Peter Rigo, Emma Chalupová, Kika Majzlíková, Juliana Kopecká, Samuel Čukan, Filip Zahradníček.
Majstrovstvá sveta v behu do vrchu, september 2014
Atletika
Casette di Massa (Taliansko)- Na majstrovstvách sveta v behu do vrchu sa predstavila naša juniorka Veronika Zrastáková, ktorá si vybojovala 23. miesto zo 43 pretekárok, keď v záverečných metroch odolala 2 tureckým reprezentantkám.

Mali sme zastúpenie aj medzi juniormi v podaní Miroslava Borovku, ktorý vybojoval 48. miesto zo 72 štartujúcich.
· sgnr dňa september 14 2014 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Veronika Zrastáková sa kvalifikovala na majstrovstvá sveta ..., august 2014
Atletika
V sobotu 30. augusta sa uskutočnili majstrovstvá SR v behu do vrchu. Bežalo sa z Gerlachova na Sliezsky dom. Kategóriu junioriek vyhrala naša študentka Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) a kvalifikovala sa na majstrovstvá sveta v behu do vrchu, ktoré budú 14. septembra v Taliansku.

GRATULUJEME!!!

· sgnr dňa august 31 2014 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majzlíkova strieborná v súťaži "Hľadáme nových olympionikov", august 2014
Atletika30. augusta sa v Dubnici nad Váhom uskutočnilo finále celoslovenskej postupovej súťaže - Hľadáme nových olympionikov. Do tohto preteku sa zapojilo viac ako 5000 tisíc dedí z celého Slovenska, aby si napokon vo finále zmeralo svoje sily 27 najlepších z nich. Žiačke sekundy A Kristíne Majzlikovej sa podarilo získať pekné 2. miesto. Na stupeň víťazov sa tiež prebojovala členka nášho klubu Paula Ácsová. Do finálového behu sa dostal aj ďalšia žiačka našej školy Natália Holešová.