P R Í P R A V N Ý K U R Z zo slovenského jazyka, z cudzieho jazyka (ANJ/NEJ) a z matematiky
P R E P R I J A T Ý C H Ž I A K O V D O 1. R O Č N Í K A sa koná v termíne od 21. do 25. augusta 2017

viac informácií v priloženom dokumente:
PRÍPRAVNÝ KURZ

· sgnr dňa jn 22 2017 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
Medzištátne stretnutie dorastu, jún 2017
Atletika16.júna sa v Maďarsku (Miskolc) uskutočnilo Medzištátne stretnutie dorastu v atletike. Náš klub a Slovensko reprezentovali naši študenti: Emma Zapletalová, Lenka Kovačovicová, Natália Holešová, Lucia Dirnbachová, Natália Lehocká a ďalší členovia klubu: Paula Ácsová, Andrea Švecová a Roman Šajter.
· sgnr dňa jn 16 2017 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR mladších a starších nádejí, jún 2017
GymnastikaOddiel modernej gymnastiky má od posledného víkendu ďalšie dve majsterky Slovenska v kategórii mladších a starších nádejí. Po štyroch kvalifikačných kolách sa 10.6.2017 v Bratislave stretla už len desina najlepších v každej kategórii. Na stupni víťazov stáli hneď niekoľkokrát gymnastky ŠK ŠOG Nitra Tereza Šillerová a Jana Milová. Klub získala spolu 6 zlatých a 3 strieborné medaily.

Naša žiačka Lianka Vilčeková obsadila krásne 5.miesto, celkovo za tri náčinia (obruč 5., kužele 5., lopta 9.), čím si oproti minulým M-SR polepšila o dve priečky.
· sgnr dňa jn 12 2017 · V Gymnastika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR dorastu v atletike, jún 2017
Atletika11.12.6.17 sa v Dubnici nad Váhom konali majstrovstvá Slovenska v kategórii dorastu. Štyri kovy si vybojovali Emma Zapletalová aj Lenka Kovačovicová (obe 100,200 a štafety)-3 zlaté, 1 striebro, Natália Lehocká - 2 zlaté, 2 strieborné (diaľka, trojskok, štafety). V štafete na 100-200-300-400m vytvorili dievčatá nový slovenský rekord. Striebornú medailu získal Alan Hamzič v chôdzi ma 5km a bronz získali: Natália Holešová - 100mpr., Natália Merčáková - trojskok, Richard Brath - trojskok, Nina Bírová - žrď, Jana Maňovská - guľa, Dominika Hubková - chôdza.

Emma Zapletalová, Lenka Kovačovicová, Natália Lehocká budú reprezentovať Slovensko na Medzištátnom stretnutí dorastu v Maďarsku.
· sgnr dňa jn 12 2017 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
M SR starších žiakov - plávanie, jún 2017
PlávaniePočas víkendu sa v Štúrove na 50m bazéne konali M-SR v kategórii starší žiaci. Najviac sa darilo žiačke Tercii A Tijane Feketeovej, ktorá vyplávala bronzovú medailu v disciplíne 100VS a 4.miesto v disciplíne 50VS.

Celkovo sa plavcom ŠG v zlození Jančo Dárius, Eliášová Petra, Melová Sára, Horinková Lucia, Miková Stella a Kovalík Filip podarilo vyplávať 14 osobných rekordov.
· sgnr dňa jn 07 2017 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá Európy v modernej gymnastike, máj 2017
GymnastikaNaše moderné gymnastky sa v rámci reprezentácie Slovenska zišli na majstrovstvách Európy 2017 v Budapešti, aby zabojovali o čo najlepšie umiestnenie v individuálnych a spoločných zostavách.

Juniorky so spoločnou skladbou s kužeľmi získali výborné 13.miesto v silnej konkurencii 27 zúčastnených krajín. Jedinou Nitriankou v tíme bola naša Natália Majzlíková (ŠK ŠOG Nitra), ktorá reprezentovala Slovensko na ME po prvýkrát. Na prvých troch priečkach „spoločiek“ sa umiestnili Rusky, Talianky a Izrael.

V individuálnych zostavách si zlaté a strieborné priečky v jednotlivých náčiniach prestriedali ruské dvojičky Dina a Arina Averina so svojou klubou kolegyňou Aleksandrou Soldatovou (Gazprom team). Súťaž družstiev: 1.miesto Rusko, 2.miesto Bielorusko, 3.miesto Bulharsko. Slovensko (Xénia Kilianová, Karolína Rašková, Nataliya Poliakova) 19.miesto.
· sgnr dňa mj 26 2017 · V Gymnastika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Maturita - skúška dospelosti, máj 2017
Naši športovci (hokejisti, futbalisti, atléti, plavci, gymnastky, karatisti, stolní tenisti, volejbalisti, basketbalisti, hádzanárky - maturanti sa tento týždeň nepotia na dráhe, ani na ihrisku, ani v posilňovni, ale za zeleným stolom pred maturitnou komisiou. Veríme, že všetci zvládnu aj tento krok k dospelosti a popri štúdiu na univerzitách sa naďalej budú venovať športu, ktorý si zvolili. Po úspešnej maturite zo Základov športovej prípravy, navyše získajú certifikát trénera, takže môžu k športu pritiahnuť ďalšie deti.

Držíme im palce
· sgnr dňa mj 24 2017 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
Michal Vereš na ME (U15), máj 2017
Na premiérové majstrovstvá Európy starších žiakov (U15) v Belehrade sa kvalifikoval aj náš žiak Michal Vereš.

Vo voľnom štýle obsadil konečné 18. miesto v kategórii do 59kg a nazbieral tak cenné skúsenosti, ktoré veríme, že využije na ďalších podobných podujatiach.

GRATULUJEME

· sgnr dňa mj 22 2017 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
Kovačovicová a Holešová s limitmi na EYOF, máj 2017
AtletikaNa MoS dorastu v Dubnici nad Váhom sa blysli výkonmi naše atlétky, keď zabehli limity na EYOF (European Youth Olympic Festival).

Lenka Kovačovicová na 100m 12,35 A-limit
Natália Holešová 100mprek. 14,75 B-limit

GRATULUJEME
· sgnr dňa mj 22 2017 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majsterky Slovenska stredných škôl, máj 2017
Volejbal Naše volejbalistky COP Nitra zvíťazili na celoslovenskom turnaji stredných škôl v Trnave, keď vo finále porazili dievčatá zo Stropkova.

Na M SR junioriek po zväzovej línii obsadili 2. miesto.
· sgnr dňa mj 15 2017 · V Volejbal · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Maturantka Simona Takácsová pocestuje na MEJ, máj 2017
AtletikaV Prahe na Juliske sa konalo 1.kolo českej extraligy. V behu na 100m prekážok Simona Takácsová prebehla cieľom za 14,30 sek., čo je zároveň aj splnený limit na majstrovstvá Európy juniorov, ktoré sa uskutočnia v talianskom Grossete.

V behu na 400m sa predstavila naša pretekárka, už absolventka, Daniela Ledecká, ktorá časom 55,28 zaostala len o 28 stotín za limitom na ME23.