PRÁZDNINOVÉ ŠPOROVÉ HRY - denný športovo-vzdelávací tábor ... tábor je už plne obsadený, nie je možné sa už prihlasovať ...

Prípravný kurz pre žiakov prijatých do 1. ročníka - 21. - 26. august 2014

· sgnr dňa mj 15 2014 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · Vytlačiť
Daniela Ledecká sa predstaví na majstrovstvách sveta juniorov, júl 2014
AtletikaNa majstrovstvá sveta juniorov v atletike v Eugene (USA), ktoré sa uskutočnia 22.-28. júla je prihlásených 175 krajín. Počet atlétov po záverečných prihláškach je: 1546, z toho 831 juniorov a 715 junioriek. Medzi nimi sa predstaví aj naša študentka Daniela Ledecká v behu na 400m prekážok, ktorá splnila ostrý limit na toto podujatie. Pred samotným šampionátom bude dolaďovať formu s celou slovenskou výpravou ešte na aklimatizačnom sústredení v Corvallis na Oregon State University.
· sgnr dňa jl 13 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá Slovenska mužov a žien, júl 2014
Atletika12.-13. júla sa uskutočnili v Banskej Bystrici M SR mužov a žien.
Barbara Bakóová sa v behu na 3000m cez prekážky umiestnila na 2. mieste a v behu na 400m pr. na 3. mieste. Monika Zeleňáková získala striebro na 400m pr. a Veronika Zrastáková na 800m. Bronz vybojoval ako člen štafety na 4x100m Adam Martonka a v štafete 4x400m Nina Nováková, Barbara Bakóová, Monika Zeleňáková, Veronika Zrastáková, Dávid Mazúch a Stanislav Mrva.
Medzištátne stretnutia v atletike, júl 2014
AtletikaNa medzištátnom juniorskom atletickom päťstretnutí Chorvátsko - Slovinsko - Česko - Maďarsko - Slovensko v slovinskom meste Slovenj Gradec splnila Daniela Ledecká (ŠK ŠOG Nitra) ostrý limit SAZ na juniorské MS v americkom Eugene a zaznamenala pre slovenské farby jediné víťazstvo, keď dosiahla v behu na 400 m prekážok čas 58,91 s a osobný rekord si zlepšila bezmála o 2 sekundy z 1:00,67. Prísnejší zväzový limit na MSJ bol 59,95 s.

V Budapešti sa uskutočnilo medzištátne trojstretnutie dorastu. ŠK ŠOG Nitra reprezentovalo 6 atlétov, na stupne víťazov vystúpil iba Matúš Meluš – 110mpr. a Natália Ostrožlíková so štafetou.
· sgnr dňa jl 07 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Majstrovstvá Slovenska juniorov v atletike, jún 2014
Atletika29.-30. júla sa uskutočnili v Košiciach majstrovstvá juniorov v atletike, kde sa okrem titulov bojovalo aj o miestenky na medzištátne stretnutia. Majstrami Slovenska v ind. disciplínach sa stali: Barbara Bakóová – 3000mpr., Veronika Zrastáková – 800m, Natália Ostrožlíková – 100m, Daniela Ledecká – 400m a 400mpr., Viktor Daňo – guľa, Nikolas Broš – disk, Ákos Juhos – 110m pr. a v štafetách 4x100m: Ostrožlíková, Ledecká, Martonka, Taškár, Schnitzer a 4x400m: Ledecká, Nováková, Zrastáková, Popelková, Juhos, Schnitzer, Mazúch.

· sgnr dňa jl 01 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Premiéra na M-SR mladších žiakov v plávaní, jún 2014
PlávanieDňa 20.- 22. júna 2014 sa v Košiciach konali letné M-SR mladších žiakov v plávaní. Premiéru mali naši prímania - Gabalec Šimon a Jakubička Martin, ktorí celkovo absolvovali svoj tretí pretek a na všetkých disciplínach si spravili osobné rekordy

Gabalec Šimon obsadil v celkovom poradí 10. miesto na 100m znak 1:26,05, 16. mesto 200m znak 3:06,78 a Jakubička Martin na 100m prsia 27. miesto (1:47,00).

· sgnr dňa jn 23 2014 · V Plávanie · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Daniela Ledecká s limitom na majstrovstvá sveta juniorov, jún 2014
AtletikaDaniela Ledecká v Olomouci na 3. kole I.ligy mužov a žien zabehla na 400m pr. čas 60,67, čím zdolala IAAF limit na majstrovstvá sveta juniorov, ktoré sa uskutočnia v júli v americkom Eugene. V historických slovenských tabuľkách je už desiata.

Po majstrovstvách sveta do 17 rokov, kde minulý rok štartovala v Donecku (Ukrajina) v behu na 400m a štafete, bude tak mať možnosť predstaviť sa aj medzi juniorkami, tentokrát v v behu na 400m cez prekážky.
· sgnr dňa jn 22 2014 · V Atletika · 0 Komentárov · Vytlačiť
Kristína Majzlíková - majsterka Slovenska, jún 2014
AtletikaV Dubnici n/V. sa v sobotu uskutočnili majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva. Medaily získali aj nitrianski pretekári.

Zlato si vybojovala v behu na 600m naša prímanka Kristína Majzlíková časom 1:45,41.

Výsledky ŠK ŠOG Nitra - žiaci - výška: 4. Pivarči 145, guľa: 1. J. Greguš 12,62, 5. Pivarči 8,84, 7. Pešti 8,37, žiačky - 150 m: 8. Trabalíková 21,85, 300 m: 1. Švecová 44,57, 600 m: 1. Majzlíková 1:45,41, 2. Ácsová 1:49,21, diaľka: 5. Ácsová 446, kriket: 5. Švecová 49,57.

· sgnr dňa jn 21 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Školské M SR v atletike ZŠ, jún 2014
Atletika20.júna sa uskutočnili školské majstrovstvá Slovenska v kategórii do 15 rokov, kde majstrovský titul v súťaži družstiev získali naše dievčatá. Guzmická Lenka: vrh guľou- 1.m, hod kriketkou 4.m, Chalupová Emma: diaľka 5.m, 300m, Majzlíková Kristína: 800 5.m, skok do diaľky, Lisziová Vanessa: 60m, skok do výšky, Holešová Natália: 60m, 800m, Šiláková Sindy: vrh guľou, hod kriketkou, Bírová Nina: skok do výšky, Melisa Toroková- vrh guľou, hod kriketkou, Horváthová Lenka: skok do diaľky, 300m, Vilimková Viktória: 800m, štafeta 4x60m- Guzmická, Chalupová, Lizsiová, Majzlíkova- 1.miesto.

GRATULUJEME!!!
· sgnr dňa jn 20 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Atléti v medzinárodnej konkurencii, jún 2016
Atletika17. júna sa v predprograme Zlatej tretry v Ostrave predstavil v dorasteneckom behu na 110m pr. talentovaný Matúš Meluš, ktorý obsadil 1. miesto. Medzi juniorkami skákala do výšky Marcela Holzknechtová a skončila na peknom 3. mieste.

Na otvorené majstrovstvá Moskvy cestovali naše tri atlétky. Vo finálovom behu na 100m obsadila Natália Ostrožlíková 2. miesto, Monika Zeleňáková 8.m a v behu na 100m pr. Simona Takácsová dobehla na 4. mieste.
· sgnr dňa jn 19 2014 · V Atletika · Čítajte viac · 0 Komentárov · Vytlačiť
Školské majstrovstvá Slovenska, jún 2014
Atletika18. júna sa v Nových Zámkoch na atletickom štadióne uskutočnili školské majstrovstvá Slovenska v atletike. Titul školský majster Slovenska získali: Dávid Mazúch a Barbara Bakóová – obaja 800m, Matúš Meluš – 110m pr. a štafeta 4x100m: Meluš, Korman, Mazúch, Martonka. Strieborné medaily si priviezli: Hugo Korman – výška, Adam Martonka – 100m a 200m, Viktória Bezáková – 1500m a štafeta 4x100m: Holzknechtová, Bakóová, Bezáková, Flajžíková. Z bronzu sa tešila Marcela Holzknechtová – skok do výšky. Skoré uzdravenie želáme Katke Vyskočovej, ktorá sa nešťastne zranila pri hode oštepom.